Nauki (o dyskryminacji) nigdy za wiele!

image_pdfimage_print

Po lutowym spotkaniu wszystkich oddziałów Radia SoVo w Warszawie i warsztatach antydyskryminacyjnych projekt „Dojrzałość nie wyklucz – świadomy senior zna swoje prawa” ruszył w Polskę.

Lena Rogowska-Lewandowska z Fundacji Kultury Diaogu poprowadziła wykłady antydyskryminacyjne na wielu Uniwerystetach Trzeciego Wieku. Między innymi w Sanoku. Podczas spotkania prelegentka przedstawiła zebranym, czym jest dyskryminacja jej rodzaje oraz w jaki sposób się ona przejawia. Przedstawione zostały mechanizmy psychospołeczne w tym postrzeganie międzygrupowe, stereotypy, uprzedzenia oraz samospełniająca się przepowiednia. W czasie wykładu nie zapomniano o języku a mianowicie jak przedstawia się dyskryminacja w języku, czym jest język szacunku wobec seniora oraz co rozumiemy przez pojęcie „język inkluzywny”.

Źródło finansowania: Komisja Europejska w ramach projektu Building Bridges- Civic Capital in Local Communities ze środków Komisji Europejskiej CERV „Obywatele, równość, prawa i wartości“ na lata 2021-2027.

Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej. Unia Europejska ani organ decydujący nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie dojrzalosc_slider_1200x800-01-1024x683-1.jpg
Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast