Jak dzisiaj szuka się pracy? Jak pisze się życiorys?
Rynek pracy i sam proces oraz narzędzia poszukiwania zatrudnienia zmieniają się razem z rozwojem technicznym i informatycznym. Inne sposoby, inne metody, inne preferowane sposoby komunikacji.
W odnalezieniu się może pomóc Ci internet. Bez względu na to, czy szukasz zajęcia dla siebie czy wspierasz inną osobę, zajrzyj do proponowanych kursów. Proponujemy skorzystanie z kursu ZNAJDOWANIE PRACY.
Link znajdziesz tutaj:
https://e-mocni.org.pl/szkolenia-online/praca-i-rozwoj-zawodowy/
Na szkolenie trzeba poświęcić, według autorów, około 5 godzin.
W tym czasie zapoznasz się z następującymi materiałami:
- nagranie wykładu (webinarium) „Jak napisać profesjonalne i skuteczne dokumenty aplikacyjne?” poświęconego tworzeniu cv i innych dokumentów aplikacyjnych, m.in. jakie są rodzaje cv, jakie są jego kluczowe elementy, jakich błędów się ustrzec.
- nagranie „CV inne niż wszystkie poświęconego” tworzeniu wyróżniającego się cv. Dowiesz się z niego, jakie są kluczowe elementy różnych rodzajów cv i jakie są sposoby wyróżnienia cv w zależności od typu stanowiska, na które aplikujesz.
- plik tekstowy, w którym znajdziesz wiele przykładów różnych stron internetowych i portali, na których możesz znaleźć oferty pracy i porady dotyczące szukania pracy
- łącznie 6 filmików dotyczących poruszania się i korzystania w procesie szukania pracy z portalu pracuj.pl: o serwisie, o kreatorze cv, wyszukiwaniu ofert pracy, tworzeniu i zarządzaniu własnym profilem oraz aplikowaniu na wybraną ofertę pracy.
Wszystkie wymienione materiały dostępne bez opłat na stronie:
https://e-mocni.org.pl/szkolenia-online/praca-i-rozwoj-zawodowy/
Szkolenia powstały w ramach projektu „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści”. Projekt „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści” był realizowany w latach 2017-2019 przez partnerstwo w składzie: Fundacja Aktywizacja (partner wiodący), Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Polski Związek Głuchych Oddział Łódzki oraz Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego.
Jego współfinansowanie pochodziło ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach „Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa” (działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”). Obejmował ponad 120 gmin, w większości do 20 tysięcy mieszkańców. W szkoleniach wzięło udział ponad 18500 osób, w tym około 1400 osób z niepełnosprawnościami.