Po co nam Regionalne Centrum Komunikacji
Redaktorzy Radia SoVo polecają relacje z otwarcia Regionalnego Centrum Komunikacji w Bytomiu.
Zobaczcie co dzieje się w bytomskim Centrum Komunikacji.
https://www.facebook.com/share/v/1JfsUKKRNy/
Redaktorzy Radia SoVo polecają relacje z otwarcia Regionalnego Centrum Komunikacji w Bytomiu.
Zobaczcie co dzieje się w bytomskim Centrum Komunikacji.
https://www.facebook.com/share/v/1JfsUKKRNy/
1 stycznia 2025 r. Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych rozpoczęło realizację projektu „Centrum Komunikacji dla Osób z Niepełnosprawnościami”. Partnerami w projekcie są:
– Polski Związek Głuchych
– Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób
z Niepełnosprawnością Intelektualną.
W dniu 2 czerwca odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Komunikacji. Relacja z otwarcia w linku Nowe wsparcie w Olsztynie. Ruszyło Regionalne Centrum Komunikacji – Radio Olsztyn : Radio Olsztyn
Projekt „Centrum Komunikacji dla Osób z Niepełnosprawnościami” jest realizowany przez Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w partnerstwie z Polskim Związkiem Głuchych oraz Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS), działanie 3.5 Lepsza komunikacja dla osób z niepełnosprawnościami, priorytet FERS.03 Dostępność i usługi dla osób z niepełnosprawnościami.

Od stycznia 2025 roku Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Osób z Niepełnosprawnościami oraz z Polskim Związkiem Głuchych prowadzą razem projekt Centrum Komunikacji dla Osób z Niepełnosprawnościami.
W audycji dowiesz się co będzie w Centrum Komunikacji, co znaczą skrótu ETR i skrót AAC. Kto może korzystać z usług Centrum.
Audycja znajduje się na FB Radio SoVo