Uniwersytety Trzeciego Wieku czyli uczyć, tworzyć i wspierać także w czasach pandemii

image_pdfimage_print

Czy wiecie, że osoby w wieku 60 + stanowią ponad 25% ludności Polski? Ten okres w życiu człowieka nie musi, jak to bywało wcześniej, oznaczać stagnacji, wycofania i izolacji, ale może być czasem realizacji marzeń, osobistego rozwoju, aktywności społecznej na które na wcześniejszych etapach życia nie było czasu. Odpowiedzią na te potrzeby są Uniwersytety Trzeciego Wieku. Zachęcamy do wysłuchania wypowiedzi słuchaczek gniewskiego UTW: czym jest dla nich uniwersytet, jak dzięki niemu zmieniło się postrzeganie osób starszych w lokalnej społeczności oraz jak czasy pandemii wpłynęły na samopoczucie i życie osób starszych.

https://apcz.umk.pl/czasopisma/index.php/RA/article/view/RA.2018.09 – Jaka jest przyszłość uniwersytetów  trzeciego wieku w Polsce? Czy w drugiej dekadzie XXI wieku obserwujemy ich zmierzch? A może wręcz przeciwnie – jesteśmy świadkami renesansu tej placówki edukacyjnej?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Uniwersytet_trzeciego_wieku – wszystko o historii, ofertach programowych, finansowaniu uniwersytetów trzeciego wieku

https://centrumis.pl/utw.html – wszystko o Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu

http://senior.gov.pl/katalog_dobrych_praktyk/strona/14 – strona MPiPS poświęcona polityce senioralnej

http://utw.seniorzywakcji.pl/wp-content/uploads/2017/01/Artyku%C5%82-podsumowuj%C4%85cy-badanie-projektu-UTW-dla-spo%C5%82eczno%C5%9Bci.pdf – informacja, co wynika z badań „Uniwersytety Trzeciego Wieku dla społeczności”

Komentarze (1)

  • 1 maja, 2021 o 12:24

    to jest super wywiad dzięki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Radio Sovo z siedzibą w Warszawie jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Administrator przetwarza Twoje dane osobowe, które podajesz lub pozostawiasz w ramach zamieszczania opinii w serwisie. Przetwarzamy te dane w celu wykonania umowy z Tobą, tą umową jest regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Podstawą prawną przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit b) RODO - niezbędność do wykonania umowy, której stroną jest Ty. Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Prawa te oraz sposób ich realizacji opisaliśmy w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast