Zabukuj czyli zarezerwuj – jak korzystać z rezerwacji noclegu przez Booking.com?
Ponad 6 milionów domów, apartamentów i miejsc na pobyt do zarezerwowania. Wszystko po polsku, w zasięgu komputera, do analizy i wyboru. Zajrzyjmy wspólnie na portal Booking.com.
Obecnie to jedna z wiodących firm turystycznych na świecie, powstała w 1996 roku w Amsterdamie. Kontaktuje przede wszystkim oferujących noclegi i pobyty z osobami poszukującymi miejsc noclegowych. Dzieje się to poprzez platformę internetową – booking.com. Strona jest dostępna w 43 językach.
Wyszukiwanie noclegu
Po wpisaniu w pasek przeglądarki adresu: www.booking.com wchodzisz na stronę startową. Jest dostępna w języku polskim. Głównym jej punktem jest prosta wyszukiwarka:
W podane ramki wpisujesz miejsce docelowe, czyli gdzie szukasz noclegu, z kalendarza wybierasz daty przyjazdu i wyjazdu oraz podajesz liczbę osób dorosłych i dzieci (jeśli to dotyczy Twojej wyprawy). W przypadku dzieci pojawia się także pytanie o ich wiek. To może mieć znaczenie w hotelach i pensjonatach.
W kilka sekund po kliknięciu w przycisk SZUKAJ (z prawej strony) otrzymujesz listę dostępnych w danym terminie obiektów.
Może ona wyglądać tak:
albo tak:
Jak widać, możesz szukać zarówno ekskluzywnego hotelu, jak i domku czy miejsca na namiot.
Wybieranie obiektu
Aby listę możliwych miejsc noclegowych ograniczyć i nie tracić czasu na analizę kilkuset pozycji, warto skorzystać z tzw. filtrowania.
Na pasku po lewej stronie możemy odznaczyć, poprzez kliknięcie myszką, opcje, które nas interesują. Są to np.: cena, śniadanie wliczone w cenę, udogodnienia dla niepełnosprawnych, odległość od centrum, łóżka pojedyncze lub podwójne.
Sprawdzanie szczegółów
Jeśli wyszukana oferta z listy spełnia Twoje wymaga, to czas przyjrzeć się jej bliżej. Po kliknięciu w przycisk ZOBACZ DOSTĘPNOŚĆ możesz dowiedzieć się więcej:
Strona ze szczegółowymi informacjami zawiera zdjęcia obiektu i pokoju:
Szczegółowy opis pokoju, łóżek i wyposażenia:
Opinie innych gości:
Opis otoczenia i odległości do najważniejszych obiektów, w tym sklepów, dworca, restauracji itp.:
Rezerwacja
Aby zarezerwować wybrany pokój należy zaznaczyć liczbę pokoi (np. 1) i kliknąć przycisk REZERWUJĘ.
Na stronie rezerwacji zostaniesz poproszona/poproszony o podanie swoich danych:
To dobry moment, aby zapoznać się ze szczegółami rezerwacji, które znajdują się na dole strony:
Warto zwrócić uwagę na możliwość odwołania rezerwacji, godziny przyjazdu itp.
Płatność
Korzystając z ofert Booking.com warto mieć do dyspozycji kartę do konta bankowego. Platforma nie pobiera opłat od klientów rezerwujących pobyty. Zasadę odpłatności wskazuje dostawca miejsca noclegowego (hotel, pensjonat lub właściciel agroturystyki).
Często zdarza się, że najlepsze oferty są bezzwrotne i pobierają z Twojej karty płatność w momencie rezerwacji!!
Korzystne może okazać się założenie konta na platformie. Daje to możliwość zapisania danych do przelewu, zapamiętywania wyszukiwanych miejsc (przez zaznaczenie serduszkiem obiektu), otrzymywania informacji i potwierdzeń emailem.
Do założenia konta można wykorzystać dane z Facebook („zalogować się Facebooki’em”). Możesz zarządzać swoimi danymi po zalogowaniu, jak na poniższej ilustracji:
Inne oferty Booking.com
Na stronie Booking.com możesz skorzystać także z inspiracji i wyszukiwań. Jeśli nie wiesz, gdzie wyruszyć – przejrzyj podpowiedzi portalu! Nie ograniczaj się do Polski, możesz szukać noclegu niemal na całym świecie!
Możesz szukać według typu obiektu czy miejsc, które ostatnio były przez Ciebie przeglądane.
Booking.com podsuwa także inspiracje i zaproszenia do kolejnych podróży.
Życzymy samych trafionych wyborów miejsc!