Mój wizerunek w Internecie

image_pdfimage_print
Ramka ze zdjęciem

Wizerunek to Twój wygląd. To sposób, w jaki ubierasz się, jaką masz fryzurę i w jaki wypowiadasz się.

Fotograf robi zdjęcie kobiecie.

Wizerunek można utrwalić w postaci zdjęcia, filmu, narysowanego lub namalowanego portretu. Utrwalenie to zapisanie na papierze, w pamięci aparatu fotograficznego lub pamięci komputera.

Osoba publikuje wspólne zdjęcie na facebook'u

Uwaga:

Jeśli Twój kolega lub koleżanka chce umieścić wasze wspólne zdjęcie na swoim profilu, musi poprosić Cię o zgodę. Jeśli się zgodzisz, dopiero wtedy może wstawić zdjęcie do Internetu.

Wykrzyknik obok osoby siedzącej przed komputerem.

Pamiętaj!

Ty też możesz umieszczać w Internecie zdjęcia lub filmy z Twoimi przyjaciółmi, tylko wtedy jeśli masz ich zgodę! To jest legalne.

Fotograf płaci modelce za zdjęcia.

Jeśli fotograf zrobi Ci zdjęcie i otrzymasz za to pieniądze, wtedy Twoje zdjęcie można umieścić na stronach internetowych, w telewizji, w gazetach bez Twojej zgody.

Fotograf robi zdjęcie pozującej modelce. Zorganizowana sesja zdjęciowa.

Kiedy można umieszczać w Internecie zdjęcia innych ludzi bez ich zgody

Modelka ma taką pracę, że pozuje do zdjęć i dostaje za to wynagrodzenie. To znaczy, że wyraża zgodę na rozpowszechnianie swojego wizerunku utrwalonego na zdjęciach.

Okładki gazet ze zdjęciem profesjonalnej modelki.

Rozpowszechnianie wizerunku to umieszczanie zdjęć lub filmów w Internecie, w telewizji, w gazetach.

Możesz umieszczać w Internecie zdjęcia lub filmy, na których są znane osoby. Znane osoby to na przykład piosenkarze, aktorzy, politycy, sportowcy.

Jeśli na swoim profilu chcesz umieścić zdjęcie, na którym jest bardzo dużo osób, nie musisz mieć ich zgody. Wizerunek każdej osoby to szczegół całej imprezy.

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast