Narodowy Dzień Pamięci Poznańskiego Czerwca 1956

image_pdfimage_print

28 czerwca 1956 wybuchł w Poznaniu pierwszy w PRL-u strajk generalny. Ulice miasta zamieniły się w pole bitwy, a wojsko i milicja krwawo stłumiły demonstracje. W efekcie tego, ponad 50 osób poniosło śmierć. W dzisiejszej audycji składamy hołd bohaterom tamtych wydarzeń.

źródło IPN, www.dzieje.pl

Poznański Czerwiec 1956 na archiwalnych fotografiach

Komentarze (4)

 • 28 czerwca, 2022 o 11:45

  Super adycja

 • 28 czerwca, 2022 o 14:07

  fajna audycja

 • 1 lipca, 2022 o 17:16

  Dobrze, że przypominamy także tragiczne wydarzenia z najnowszej historii naszej Ojczyzny. Dziękuję Wam autorzy z Niedzicy. Rządzący co jakiś czas zapominają, że mają służyć narodowi, społeczeństwu. Tak samo policja i wojsko także powinna chronić bezpieczeństwo obywateli i utrzymywać bezpieczeństwo, integralność terytorialną itd (patrz Konstytucja, ustawy…), a nie służyc rządzącym – oficer Wojska Polskiego o imieniu Wiesiek

 • 3 lipca, 2022 o 10:22

  Ta audycja nam się podobała jest super.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Radio Sovo z siedzibą w Warszawie jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Administrator przetwarza Twoje dane osobowe, które podajesz lub pozostawiasz w ramach zamieszczania opinii w serwisie. Przetwarzamy te dane w celu wykonania umowy z Tobą, tą umową jest regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Podstawą prawną przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit b) RODO - niezbędność do wykonania umowy, której stroną jest Ty. Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Prawa te oraz sposób ich realizacji opisaliśmy w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast