Zespół

image_pdfimage_print

Magdalena Janczewska 

Redaktorka Naczelna 

E-mail: magdalena.janczewska@pro-cultura.pl

Prezeska Fundacji Pro-Cultura, ekspertka ds. komunikacji, dziennikarka.   

Pracowała jako dziennikarka prasowa: Dziennika Polska, Europa, Świat, Dziennika Życie, Dziennika Metro oraz Gazety Giełdy i Inwestorów Parkiet. Współpracowała także z Tygodnikiem Polityka oraz Neewsweek. W swoich artykułach poruszała często tematykę społeczną oraz tę dotyczącą osób z niepełnosprawnościami.  Jako ekspertka ds. komunikacji zajmowała się między innymi reprezentowaniem Burmistrza Miasta Józefowa oraz prowadzeniem konsultacji społecznych w mieście. Była również rzeczniczką prasową polskiego oddziału agencji McCann Worldwide.  

Paulina Kozion-Bąk 

Zastępczyni Redaktorki Naczelnej  

E-mail: paulina.kozion-bak@pro-cultura.pl

Dziennikarka, animatorka lokalna. Absolwentka Filologii Polskiej na Uniwersytecie Gdańskim i Uniwersytecie Warszawskim.  

Swoją pracę zawodową zaczynała w Polskim Radiu. Początkowo w PR24, następnie w Programie III Polskiego Radia. Obecnie związana z Radiem 357. W swojej pracy dziennikarskiej jest reporterką i wydawcą programów aktualnościowych. Prowadzi również cykl teatralny “Kurtyna w górę”. 

Od 2021 roku działa w projekcie unijnym aktywizacji osób starszych.  

Jan Borysiuk 

Autor, twórca cyklu „J@nek radzi” 

E-mail: janek@radiosovo.pl

Autor cyklu z poradami dotyczącymi aplikacji internetowych, programów i poruszania się w Sieci. Jeden z najbardziej aktywnych dziennikarzy – amatorów z Senioralnego Oddziału Radia Sovo w Olsztynie.  

Rocznik 1954, od roku 2001 na emeryturze. W pracy zawodowej zawsze był blisko związany z szeroko rozumianą techniką. Na początku i jako specjalista do spraw technicznych a później do spraw logistyki w resortach mundurowych. Samouk i pasjonat technologii oraz motoryzacji.

Radio Sovo tworzy grupa 100 dziennikarzy i dziennikarek – amatorów z całego kraju. Więcej informacji o zespołach senioralnych w zakładce “Tu jesteśmy”

Oddziały Senioralne Radia SoVo

Oddziały Radia SoVo z Osobami z Niepełnosprawnością Intelektualną

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast