Poznawanie nowych osób w Internecie

image_pdfimage_print
Napis Facebook

Żeby kogoś poznać, możesz zalogować się na portalu społecznościowym lub randkowym. Przykładem portalu społecznościowego jest Facebook (czytaj fejsbuk).

Starszy mężczyzna siedzący przed komputerem. Na ekranie laptopa słowa "Mam 15 lat"

Na portalu społecznościowym lub randkowym możesz założyć swój profil. Możesz tam napisać kim jesteś i co lubisz robić.

Bądź ostrożny! Nie wszyscy piszą prawdę w swoich profilach.

Osoby przekazują sobie z ręki do ręki dowód osobisty. Obrazek jest przekreślony na znak, że tak nie należy robić.

Nie podawaj swoich danych osobowych. To znaczy nazwiska, adresu, numeru telefonu. Pamiętaj o tym, że z internetu korzystają też oszuści. Oszust udaje kogoś kim nie jest.

Uśmiechnięta twarz.

Bądź ostrożny z wysyłaniem zdjęć. Jeśli chcesz pokazać jak wyglądasz, wyślij zdjęcie tylko Twojej uśmiechniętej twarzy. Nie wysyłaj zdjęć na których nie jesteś ubrany. Nigdy nie wiesz co stanie się z tymi zdjęciami. Ktoś może umieścić je w internecie.

Dwie osoby rozmawiają ze sobą poprzez komunikator na komputerze. Widzą swoje twarze na monitorach i słyszą się przez słuchawki.

Zanim spotkasz się z osobą poznaną przez internet, najpierw porozmawiaj z nią przez telefon lub na Skypie (czytaj skajpie). Powiedz komuś bliskiemu, kiedy i gdzie będzie spotkanie. Zostaw numer telefonu i imię osoby.

Zadowolona osoba czyta informacje w Internecie.

Pamiętaj! Internet daje szansę na poznanie wielu osób. Mogą oni zostać Twoimi kolegami, koleżankami. Musisz jednak zachować zasadę ograniczonego zaufania.

Zanim spotkasz się z osobą poznaną przez internet, zdobądź o niej jak najwięcej informacji!

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast