Projekty lokalne

image_pdfimage_print

Dostępne Radio Internetowe

  • Okres realizacji: 1 lipca – 10 listopada 2023 
  • Budżet projektu: 10 000 zł 
  • Źródło finansowania: Samorząd Województwa Opolskiego ze środków PFRON 

 
Oddział Radia SoVo z Osobami z Niepełnosprawnością Intelektualną w Kędzierzynie-Koźlu pozyskał grant na swoją działalność. W ramach finansowania realizował audycje radiowe i krótkie filmy. Dokupiono także sprzęt i akcesoria potrzebne do pracy oddziału: laptopa, dyktafon, dysk przenośny, statyw i pokrowiec na kamerę.  

Dzięki wsparciu ze środków samorządowych można było kontynuować podnoszenie kompetencji cyfrowych osób dorosłych z niepełnosprawnościami, a także zwiększyć ich poczucia wpływu na otaczającą ich rzeczywistość i bardziej aktywne uczestnictwo w życiu społeczno-kulturalnym.  

Uniwersytecka Kronika Filmowa

  • Okres realizacji: 10.2023 
  • Budżet projektu: 7 000 zł 
  • Źródło finansowania: Samorząd Województwa Opolskiego 

Senioralny odział Radia Sovo w Nysie uzyskał dofinansowanie od Urzędu Marszałkowskiego w Opolu na sfinansowanie zakupu sprzętu niezbędnego do rejestrowania przedsięwzięć realizowanych przez nasz Uniwersytet Trzeciego Wieku, przy którym działa. W ramach projektu Odział w Nysie zakupił nowoczesny aparat fotograficzny SONY ILCE-6600MB z obiektywem zmiennoogniskowym 18-135 mm, kartę pamięci o pojemności 256 GB oraz futerał mieszczący zarówno aparat jak i niezbędne akcesoria. Tym nowoczesnym aparatem można robić zarówno bardzo dobrej jakości zdjęcia jak również filmy o wysokiej rozdzielczości. Po raz pierwszy aparat ten został wykorzystany podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego naszego uniwersytetu. Doskonale sprawdził się podczas wycieczki do miejscowości Bromów, turnieju brydża sportowego, zlotu gwiaździstego oraz podczas dokumentowania cotygodniowych wykładów. Zapraszamy chętnych do współpracy z zespołem redakcyjnym Radia Sovo w dokumentowaniu naszej działalności oraz montażu materiałów fotograficznych i filmowych w nowych wydaniach naszej kroniki.

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast