4 grudnia Barbórka – święto górników

image_pdfimage_print

Barbórka, to górnicze święto obchodzone co roku 4 grudnia w imieniny św. Barbary. Przy tej okazji dziennikarze Radia SoVo Bożena i Tadeusz Związek z Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przypomną kilka ciekawych faktów o Barbórce i tradycjach związanych z jej obchodami. Z audycji dowiemy się dlaczego św. Barbara jest patronką górników, co to jest karczma piwna, posłuchamy śląskich piosenek i grające w marszu górnicze orkiestry dęte. W audycji wykorzystano utwory Kabaretu Rak „Lyj te piwo” oraz Grzegorza Poloczka „Patronka górników”

W audycji wykorzystano informacje ze stron:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Barbórka

https://www.wnp.pl/gornictwo

https://dziennikzachodni.pl/karczma-piwna

Multimedia

Komentarze (5)

 • 4 grudnia, 2021 o 07:41

  Super adycja

 • 4 grudnia, 2021 o 10:47

  Ta audycja mi się podobała jest bardzo super

 • 4 grudnia, 2021 o 11:05

  wszystkiego najlepszego wszystkim Barbarom!

 • 5 grudnia, 2021 o 11:50

  dla twórców audycji Bożenie i Tadeuszowi oraz wszystkim górnikom w dniu ich święta wszystkiego najlepszego składa Henryk-emeryt górniczy

 • 7 grudnia, 2021 o 10:39

  ekstra audycja, dziękujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Radio Sovo z siedzibą w Warszawie jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Administrator przetwarza Twoje dane osobowe, które podajesz lub pozostawiasz w ramach zamieszczania opinii w serwisie. Przetwarzamy te dane w celu wykonania umowy z Tobą, tą umową jest regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Podstawą prawną przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit b) RODO - niezbędność do wykonania umowy, której stroną jest Ty. Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Prawa te oraz sposób ich realizacji opisaliśmy w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast