Co wiemy o tolerancji?

image_pdfimage_print

Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem.

Nie narzucaj innym swoich poglądów. Akceptuj stanowiska innych, nawet, jeśli początkowo ich nie podzielasz. Bądź cierpliwy wobec innych i wobec siebie. Pracuj nad empatią i rozumieniem innych ludzi. Człowiek tolerancyjny – jest wyrozumiały dla cudzych poglądów, upodobań, wierzeń, rozumie je i szanuje, zachowując swoją indywidualność: w swoich decyzjach i działaniach uwzględnia i szanuje prawa drugiej. Jednak nie zawsze udaje się nam być tolerancyjnymi. Jeden z naszych dziennikarzy spytał o tolerancję osób przybywających do Sanoka z Ukrainy. 

Link:

Źródło finansowania: Komisja Europejska w ramach projektu Building Bridges- Civic Capital in Local Communities ze środków Komisji Europejskiej CERV „Obywatele, równość, prawa i wartości“ na lata 2021-2027.

Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej. Unia Europejska ani organ decydujący nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast