Czy dziecko ma jakieś prawa? – wywiad z Rzecznikiem Praw Dziecka Mikołajem Pawlakiem

image_pdfimage_print

Czy dziecko ma jakieś prawa?

Zbliża się Dzień Dziecka i dlatego pochylamy się nad dziś na tematem praw dziecka.

Prawa dziecka należą do szerokiej grupy praw człowieka, które przysługują każdemu z nas tylko dlatego, że jesteśmy ludźmi.

Są niezależne od woli władzy i niezbywalne, to znaczy, że nikt nie może ich odebrać.

Przysługują one każdemu dziecku bez wyjątku, niezależnie od koloru skóry wyznanie czy pochodzenia  i powinny być respektowane przez każdego dorosłego.

Posłuchajmy czego na temat praw dziecka dowiedzieliśmy się od Rzecznika Praw Dziecka Pana Mikołaja Pawlaka.

Komentarze (0)

  • 4 czerwca, 2021 o 12:08

    bardzo interesujący wywiad na temat praw dziecka dzięki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Radio Sovo z siedzibą w Warszawie jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Administrator przetwarza Twoje dane osobowe, które podajesz lub pozostawiasz w ramach zamieszczania opinii w serwisie. Przetwarzamy te dane w celu wykonania umowy z Tobą, tą umową jest regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Podstawą prawną przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit b) RODO - niezbędność do wykonania umowy, której stroną jest Ty. Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Prawa te oraz sposób ich realizacji opisaliśmy w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast