Ikonostas – czy wiesz co to?

image_pdfimage_print

Sytuacja w naszym kraju, w ostatnim czasie diametralnie się zmieniła. Pojawili się uciekinierzy z ogarniętej wojną Ukrainy. Większość z nich wyznaje wiarę
trochę różniącą się od wiary deklarowanej przez większość Polaków. W tym roku Wielkanoc w obrządku Prawosławnym i Grekokatolickim przypada tydzień po Wielkanocy w kościele Rzymskokatolickim. Uznaliśmy, że jest to dobra okazja do zapoznania słuchaczy z elementami wyróżniającymi obie te religie, a to: ikonami i Ikonostasem.

 

Zapraszamy na spotkanie z historykiem sztuki, P. Katarzyną Solińską, która
przy okazji prezentacji wystawy „Ikonostas”, Sebastiana Stabryły,
opowie nam na podstawie prac malarskich artysty, właśnie o tych zagadnieniach.

Linki :

https://pl.wikipedia.org/wiki/Sylwester_Stabry%C5%82a

http://bwakrosno.pl/aktualnosc-424-wystawa_ikonostas.html

 

Komentarze (1)

  • 26 kwietnia, 2022 o 11:11

    Ta audycia jest ok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Radio Sovo z siedzibą w Warszawie jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Administrator przetwarza Twoje dane osobowe, które podajesz lub pozostawiasz w ramach zamieszczania opinii w serwisie. Przetwarzamy te dane w celu wykonania umowy z Tobą, tą umową jest regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Podstawą prawną przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit b) RODO - niezbędność do wykonania umowy, której stroną jest Ty. Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Prawa te oraz sposób ich realizacji opisaliśmy w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast