Jak przesłać zdjęcia ze smartfonu do komputera? Za pomocą kabla USB!

image_pdfimage_print

Uwaga! Instrukcja dla komputerów z Windows 8!

Ach, przerzucić zdjęcia z komórki na ekran komputera. Obejrzeć je w końcu w powiększeniu, nacieszyć się szczegółami nie widocznymi na malutkim ekranie  telefonu.
Jak się do tego zabrać?

Najpierw kabel

Kabel USB to drugi rodzaj kabla jaki zazwyczaj jest  w pakiecie z telefonem komórkowym od naszego operatora.
Kabel z jednej strony ma końcówkę pozwalającą podłączyć go do laptopa/komputera, z drugiej taką, którą podłącza się do telefonu komórkowego.
Tego rodzaju kabel można też kupić osobno w sklepach sprzedających sprzęt audio – wideo.
Jednak przed zakupem sprawdź lub upewnij się u sprzedawcy, że wybrany kabel da się podłączyć do Twojego modelu telefonu.

Masz kabel, co dalej?

  1. Podłącz swój telefon do komputera kablem USB.

  2. Kliknij „zgadzam się” lub wybierz opcję dotyczącą przesyłania grafik na ekranie swojego telefonu.

Gdy połączysz kablem telefon i laptop / komputer,  na ekranie smartfona może wyświetlić się komunikat z pytaniem, czy chcesz zezwolić na dostęp do danych z telefonu.

Wybierz opcję „tak” lub „zezwalam”. W niektórych modelach telefonów zamiast pytania o zgodę, możesz zobaczyć komunikat z opcjami do wyboru. Wybierasz opcję, która dotyczy przesyłania zdjęć, obrazów lub grafik.

Jeśli nie dzieje się nic, nie martw się. Przejdź palcem od góry telefonu w dół i pokaże Ci się okno z opcjami do wyboru. Wybierz opcję, która dotyczy przesyłania zdjęć, obrazów lub grafik.

3.  Teraz na pulpicie komputera / laptopa odszukaj ikonkę Komputer lub Ten Komputer

Jeśli i tu jej nie ma, kliknij raz w ikonkę Eksplorator plików w dolnym pasku pulpitu i wybierz z menu po lewej stronie Ten komputer i kliknij.

4. W oknie Komputer / Ten Komputer powinna być sekcja Urządzenia przenośne lub Urządzenia i dyski.
     Odszukaj w tej sekcji ikonkę z obrazkiem telefonu. Jeśli ta ikonka jest widoczna, oznacza to, że komputer „widzi” telefon podpięty do niego kablem.

5.  Kliknij 2 razy w ikonkę telefonu. Po kliknięciu możesz zobaczyć np.  ikonkę Phone, Card lub Pamięć wewnętrzna. Wybierz ikonkę, która Ci się pojawia i kliknij 2 razy. Jeśli masz do wyboru 2 lub 3 ikonki, wybierz Card i kliknij 2 razy lewym przyciskiem.

UWAGA ! Jeśli nic nie wyświetla się po kliknięciu w ikonę telefonu, prawdopodobnie nie została kliknięta zgoda na przesyłanie danych na swoim telefonie  (ten krok jest opisany w punkcie 2). W takiej sytuacji odłącz kabel od telefonu i zacznij wszystko od początku.

6. Po kliknięciu w wybraną ikonkę (Phone / Card / Pamięć wewnętrzna), wyświetli się wiele katalogów. Odszukaj katalog o nazwie DCIM i kliknij w niego 2 razy lewym przyciskiem myszy.

7. Wybierz katalog Camera i kliknij 2 razy lewym przyciskiem myszy.  W tym miejscu powinny się znajdować zdjęcia.

8. Aby zobaczyć zdjęcia w powiększeniu i zdecydować, które z nich chcesz przegrać na komputer,  znajdź w prawym górnym rogu tę

lub tę ikonkę

9. Aby przeciągnąć wybrane zdjęcie z okna, najedź na wybrane zdjęcie kursorem, naciśnij lewy przycisk, nie puszczaj i przeciągnij zdjęcie na pulpit. Następnie puść lewy przycisk myszy.

10. Aby otworzyć zdjęcie, które zostało zamieszczone na pulpicie, najedź na nie myszką, kliknij 2 razy lewym przyciskiem.

11. Aby wyjść ze zdjęcia, użyj krzyżyka w prawym górnym rogu.

Udało się? Gratulacje!

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast