Jubileusz 25-lecia Kapeli u Andrzeja z Kłobucka

image_pdfimage_print

„Kapela u Andrzeja” ten zespół znają prawie wszyscy mieszkańcy Kłobucka. W tym roku kapela obchodziła jubileusz ćwierćwiecza swojej działalności.

      Grupa powstała jesienią 1998 roku i od samego początku działa pod patronatem Miejskiego Ośrodka Kultury im. Władysława Sebyły w Kłobucku. Pomysłodawcą, a zarazem założycielem grupy jest jej lider, absolwent Instytutu Muzyki, Wydziału Wychowania Artystycznego Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie – Andrzej Jelonek. Jak łatwo się domyślić, to jego imię znalazło się w nazwie zespołu, którego muzykę stanowią utwory wywodzące się z folkloru miejskiego, dawnych, zapomnianych melodii, a także własny repertuar pisany z myślą o kapeli. Zespół w ciągu 25 lat wydał 4 płyty: „Kapela Podwórkowa u Andrzeja” (2001), „Biesiada z Kapelą u Andrzeja” (2008), „Kapela Podwórkowa u Andrzeja” (2008), „Co godzinę zegar bije” (2009) a także miał okazję reprezentować Kłobuck i lokalną kulturę na wielu scenach – w powiecie, regionie, w kraju i za jego granicami. Swój jubileusz kapela świętowała na scenie. W jego trakcie otrzymała wiele podziękowań w dowód uznania za wieloletni wkład w propagowanie folkloru miejskiego m.in. od władz powiatowych oraz Burmistrza Kłobucka – Jerzego Zakrzewskiego.

Kapelę u Andrzeja obecnie stanowią:
Adrian Borowiecki – klarnet
Andrzej Jelonek – gitara, banjo, śpiew
Mirosław Dróżdż – akordeon
Stanisław Ochmański – kontrabas.

Wideo zrealizowane w ramach projektu „Radio SoVo i UTW na cyfrowo” finansowanego ze środków „Programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025” 

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast