28 marca – Dzień bez Kłamstwa. Rodzaje, powody, motywy – rozmowa z psychologiem

image_pdfimage_print

„Nie jestem zły, że mnie okłamałeś. Jestem smutny, że od teraz nie mogę Ci uwierzyć” /Friedrich Nietzche/.

28 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień bez Kłamstwa. Kłamstwo jest nieodłączną częścią naszego życia, dlatego chcemy się dowiedzieć dlaczego kłamiemy? O tym jakie są mechanizmy kłamstwa rozmawiamy z Panią Elżbietą Starszak-Trusz.

Pani Elżbieta jest biologiem i psychologiem. Pracowała z osobami, które mają szumy uszne, ponadto jest specjalistą zdrowia publicznego i psychogeriatrą oraz terapeutą Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR).

Rysunek wykonano w pracowni plastycznej

Komentarze (3)

  • 29 marca, 2021 o 09:29

    bardzo ciekawy wywiad dzkuje

  • 29 marca, 2021 o 13:38

    Bardzo ciekawa audycja. Przedstawiająca zagadnienie „kłamstawa” holistycznie. Wiele można się z niej dowiedzieć i wykorzystać ową wiedzę w codziennym życiu. Pozdrawiamy serdecznie !!!

  • 29 marca, 2021 o 20:10

    Bardzo dobry wywiad, wielopłaszczyznowy,aktualny na dzisiejsze czasy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Radio Sovo z siedzibą w Warszawie jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Administrator przetwarza Twoje dane osobowe, które podajesz lub pozostawiasz w ramach zamieszczania opinii w serwisie. Przetwarzamy te dane w celu wykonania umowy z Tobą, tą umową jest regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Podstawą prawną przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit b) RODO - niezbędność do wykonania umowy, której stroną jest Ty. Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Prawa te oraz sposób ich realizacji opisaliśmy w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast