Rozmowa z Moniką Zimą-Parjaszewską o obchodach Dnia Godności OzNI

image_pdfimage_print

Zapraszamy na specjalną audycję przygotowaną przez Redaktorów Radia Sovo odział WTZ PSONI BISKUPIEC z okazji obchodów DNIA GODNOŚCI O OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ.

Rozmawiamy z Prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Panią Moniką Zimą-Parjaszewską o Godności i o obchodach Dnia Godności.

Pani Monika jest doktorem nauk prawnych, adwokatką, przewodniczącą Krajowej Rady Konsultacyjnej przy Ministrze Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, współprzewodniczącą Komisji Ekspertów ds. Osób z Niepełnosprawnościami działającej przy Rzeczniku Praw Obywatelskich. Jest Specjalistką w dziedzinie praw człowieka, prawa konstytucyjnego i antydyskryminacyjnego, w szczególności statusu prawnego osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz ubezwłasnowolnienia.

Podczas rozmowy pytamy Panią Prezes m.in. o to dlaczego godność jest szczególnie ważna dla osób z niepełnosprawnościami, oraz jak wygląda historia święta osób z niepełnosprawnością intelektualną?

https://www.facebook.com/psouubiskupiec

Komentarze (14)

 • Pingback: 5 maja Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualna. Co to jest GODNOŚĆ? – Radio Sovo

 • 5 maja, 2021 o 10:14

  SUPER!!!

 • 5 maja, 2021 o 10:23

  zapraszam na naszą audycje wszystkich słuchaczy pozdrawia redaktor radia sovo z Biskupca

 • 5 maja, 2021 o 14:18

  Bardzo profesjonalna rozmowa. Słychać, że redaktorzy rozwijają swoje skrzydła. Gratulacje.

 • 5 maja, 2021 o 14:27

  Dużo się dowiedziałam o Godności i o Dniu Godności

 • 5 maja, 2021 o 14:37

  GRATULUJE wspaniałego wywiadu. Pełna PROFESKA !!!! :):):)

 • 5 maja, 2021 o 14:44

  Pani Prezes to bardzo mądra Kobieta

 • 6 maja, 2021 o 19:49

  Profesjonalna audycja. Gratulacje dla Radia SoVO

 • 7 maja, 2021 o 09:09

  Super rozmowa !!! Brawo 🙂

 • 10 maja, 2021 o 10:55

  Bardzo ciekawa i mądra audycja

 • 10 maja, 2021 o 23:33

  Bardzo ciekawa audycja! Gratulacje dla radia SoVo!

 • 13 maja, 2021 o 10:41

  Poruszyliście Państwo bardzo ważny temat dotyczący poszanowania godności każdego człowieka. Czujemy że w tym temacie zrobiliśmy już bardzo wiele. Niestety przed nami jest jeszcze dużo pracy. Dziękujemy kolegom za wywiad na pewno pójdzie on w świat i poprawi się sytuacja wielu osób nie tylko niepełnosprawnych intelektualnie. Zachęcamy Panią Prezes do ciągłej walki , a my będziemy Panią wspierać w miarę naszych możliwości. Pozdrawiamy Psoni Piasek

 • 18 maja, 2021 o 15:11

  super rozmowa

 • Pingback: Skąd się bierze dyskryminacja? – Radio Sovo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Radio Sovo z siedzibą w Warszawie jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Administrator przetwarza Twoje dane osobowe, które podajesz lub pozostawiasz w ramach zamieszczania opinii w serwisie. Przetwarzamy te dane w celu wykonania umowy z Tobą, tą umową jest regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Podstawą prawną przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit b) RODO - niezbędność do wykonania umowy, której stroną jest Ty. Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Prawa te oraz sposób ich realizacji opisaliśmy w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast