image_pdfimage_print

Długie półki wypełnione książkami, czytelnia prasy i czytelnia mikrofilmów, przemykające pomiędzy nimi osoby z notatkami woluminami. Taki obraz bibliotek częściej można zobaczyć na filmie niż w codziennym życiu.

Kiedy urodziła się Maria Skłodowska-Curie? jak ugotować szparagi? o której odchodzi pociąg do Tarnowa?…. Tego i wiele więcej można dowiedzieć się z Internetu. Najbardziej popularna wyszukiwarka, zwana niekiedy Wujkiem Google podpowie też jak wyleczyć katar i co przygotować na wyprawę w Andy.

Sztuką okazuje się odnalezienie w tym oceanie informacji tych wiarygodnych i użytecznych. W tym celu trzeba nie tylko odpowiednio zadać pytanie, ale też odrzucić te nieprawdziwe i wprowadzające w błąd informacje.

W części WIEDZA w SIECI przeczytasz o tym, jak odróżnić dobre źródła wiedzy, jak korzystać z portali wiedzowych i informacyjnych, a także gdzie znaleźć informacje o urzędzie gminy czy program telewizyjny. Dodatkowo przybliżone zostaną zagadnienia prawa autorskiego i możliwości wykorzystywania materiałów zamieszczanych w sieci.

Hobby i czas wolny

Hobby i czas wolny

Zakupy i bank

Zakupy i bank

Kultura

Kultura

Praca i umiejętności

Praca i umiejętności

Podróże

Podróże

Relacje

Relacje

Wizerunek

Wizerunek

Wiedza

Wiedza

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast