Zakupy w internecie – co warto o nich wiedzieć?

image_pdfimage_print

Zakupy w sklepach internetowych, czyli sklepach on line mają wiele zalet.  Jeśli nie przepadasz za tłokiem i pośpiechem, nie znosisz dźwigania, a zależy Ci na szerokim wyborze i korzystnych cenach, z pewnością je polubisz!

Od czego zacząć zakupy w sklepie internetowym?

Przede wszystkim od zapewnienia sobie stałego dostępu do internetu w komputerze lub telefonie. Kolejnym krokiem będzie założenia internetowego konta bankowego.  W praktycznie wszystkich sklepach internetowych za zakupy płaci się przelewem z konta internetowego lub kartą kredytową.  Z tego względu posiadanie konta internetowego jest niezbędne, jeśli chcemy zamawiać i płacić w internecie.

Konto internetowe można otworzyć w dowolnym banku. Jednak najprostszym rozwiązaniem jest po prostu założenie konta internetowego w banku, w którym masz już rachunek i gdzie systematycznie wpływają Twoje pieniądze. Tego rodzaju konto możesz obsługiwać przez telefon komórkowy, laptop lub tablet, które mają stały dostęp do internetu.

Jeśli obawiasz się, że obsługa takiego konta może być wyzwaniem, zwróć się o pomoc do pracowników oddziału banku. Aby nauczyć się z niego korzystać, umów się na spotkanie w placówce. Przynieś ze sobą swój telefon komórkowy z dostępem do internetu lub laptop, którym połączysz się z internetem w banku (czyli zalogujesz się do sieci wifi banku).

Poproś pracownika o wskazówki, jak obsługiwać konto on line na Twoim urządzeniu. Warto zanotować otrzymane informacje i zapytać o linki do materiałów wideo na temat korzystania z konta bankowości elektronicznej.  Jeśli Twój bank ma przygotowane tego rodzaju materiały instruktażowe, poproś pracownika o wysłanie na Twój adres email wiadomości z odpowiednimi linkami.

Sklepy internetowe. Gdzie ich szukać?

W wyszukiwarce internetowej.  Wystarczy, że wpiszesz w okno wyszukiwania nazwę sklepu, produktu lub branży, o którą Ci chodzi i dodasz na końcu: on line (czyli w internecie lub w sieci)
Na przykład: Bonprix sklep on line. Moda damska plus size on line. Lidl sklep on line itd.

Po naciśnięciu klawisza enter otrzymasz wyniki wyszukiwania.  Tymi wynikami będą linki do różnych sklepów, które pasują do wyrażenia czy też hasła, które zostało przez Ciebie wpisane w wyszukiwarkę. Po kliknięciu w link, znajdziesz się na stronie danego sklepu.

Możesz też wpisać w okno adresowe na górze strony pełen adres strony konkretnego sklepu. W ten sposób od razu znajdziesz się na jego stronie.


Przykładowe sklepy internetowe

Odzież i obuwie
bonprix.pl
zalando.pl
C&A
born2be.pl
ebutik.pl

Agd, sprzęt gospodarstwa domowego
RTV Euro AGD
Media Markt
NeoNet

Zakupy spożywcze on line z dostawą do domu
Carrefour
Lidl
Auchan
Polski Koszyk

Meble
Black Red White
Ikea
Bodzio Meble
Jysk

Narzędzia, art. budowlane
Castorama
Leroy Merlin
Bricoman

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast