11-12 września zapraszamy do Sanoka na Bojkowskie Płaje

image_pdfimage_print

Wydarzenie kulturalne w Sanockim Skansenie, które ma na celu przybliżenie współczesnemu społeczeństwu dawnej kultury bojkowskiej naszej części Karpat Wschodnich – Bieszczadów. Wśród wydarzeń godne polecenia są warsztaty skierowane również do seniorów. Zapraszamy do zapoznania się z programem. Wstęp bezpłatny.

Rozmowa z doktorem Andrzejem Karczmarzewskim, etnografem, autorem książek „Świat Łemków” i „Świat Bojków”: https://naszahistoria.pl/doktor-andrzej-karczmarzewski-gorale-potrafili-rozweselic-nieboszczyka/ar/9175968

Bojkowie – zaginiona ludność Podkarpacia: https://histmag.org/Bojkowie-zaginiona-ludnosc-Podkarpacia-21656

Bojkowie lud zapomniany – film: https://www.youtube.com/watch?v=63zzPggXPQQ

 

Komentarze (3)

  • 11 września, 2021 o 16:25

    ten wywiad jest bardzo cikawy i interesujący

  • 26 września, 2021 o 15:39

    wywiad super interesujący i ciekawy

  • 27 września, 2021 o 10:34

    piękna audycja gdyż nie dość że utwory piękne to instrumenty które są nie tak bardzo popularne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Radio Sovo z siedzibą w Warszawie jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Administrator przetwarza Twoje dane osobowe, które podajesz lub pozostawiasz w ramach zamieszczania opinii w serwisie. Przetwarzamy te dane w celu wykonania umowy z Tobą, tą umową jest regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Podstawą prawną przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit b) RODO - niezbędność do wykonania umowy, której stroną jest Ty. Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Prawa te oraz sposób ich realizacji opisaliśmy w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast