Rok z Wisławą Szymborską

image_pdfimage_print

Wisława Szymborska jest patronką roku 2023. Przez cały mijający już rok w kraju odbywały się wydarzenia przybliżające życie i twórczość polskiej noblistki. Teatr Poezji Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nysie przygotował spektakl z wierszami Szymborskiej.

Wydarzenie zostało zaprezentowane na małej scenie im. Jerzego Kozarzewskiego w Nyskim Domu Kultury.  Pomysłodawcą, autorką scenariusza i reżyserem jest Michalina Danuta Podgórni prowadząca Teatr Poezji, a scenografię przygotowała Ewa Morel. Aktorami są słuchacze nyskiego UTW. Prezentację i muzykę przygotował Ryszard Dolecki. Wybrane wiersze, dobór muzyki, nastrój podkreślony scenografią i obrazami stanowiły jedność i pozostaną na długo w pamięci widzów, którzy oklaskami na stojąco nagrodzili wykonawców.

Pierwszą część wydarzenia można odnaleźć tutaj:  https://radiosovo.pl/wieczor-wislawy-szymborskiej/
Poniżej natomiast druga, trzecia i czwarta część.

 

Komentarze (1)

  • 28 listopada, 2023 o 20:52

    Ten filmik mnie się podobał jest ok

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Radio Sovo z siedzibą w Warszawie jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Administrator przetwarza Twoje dane osobowe, które podajesz lub pozostawiasz w ramach zamieszczania opinii w serwisie. Przetwarzamy te dane w celu wykonania umowy z Tobą, tą umową jest regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Podstawą prawną przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit b) RODO - niezbędność do wykonania umowy, której stroną jest Ty. Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Prawa te oraz sposób ich realizacji opisaliśmy w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast