5 maja: Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych i Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

image_pdfimage_print

5 maja to Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

Został zapoczątkowany we Francji na początku lat 90. XX wieku. W Polsce 5 maja obchodzimy również Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. W całym kraju tego dnia, lub w kolejnych, zaplanowano wiele ciekawych wydarzeń, których celem jest uświadomienie, że każda osoba ma równe prawa do aktywnego udziału w życiu społecznym, rodzinnym oraz zawodowym. Konwencja ONZ o prawach osób z niepełnosprawnościami podkreśla prawo tych osób do pełnego i równego korzystania ze wszystkich praw człowieka i podstawowych wolności, do poszanowania ich przyrodzonej godności. Dziennikarze Radia SoVo w Jarosławiu pytali mieszkańców miasta o to jak rozumieją pojęcie: godność osób z niepełnosprawnością.

 

 

fot. PSONI Zarząd Główny

 

Komentarze (1)

  • 7 maja, 2024 o 16:56

    Bardzo ciekawa audycia mnie się podobała jest super.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Radio Sovo z siedzibą w Warszawie jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Administrator przetwarza Twoje dane osobowe, które podajesz lub pozostawiasz w ramach zamieszczania opinii w serwisie. Przetwarzamy te dane w celu wykonania umowy z Tobą, tą umową jest regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Podstawą prawną przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit b) RODO - niezbędność do wykonania umowy, której stroną jest Ty. Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Prawa te oraz sposób ich realizacji opisaliśmy w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast