BLIK – innowacyjne płatności elektroniczne

image_pdfimage_print

BLIK to system płatności mobilnych  uruchomiony 9 lutego 2015 roku. Umożliwia użytkownikom smartfonów dokonywanie płatności bezgotówkowych w sklepach stacjonarnych i internetowych, wypłacanie i wpłacanie gotówki w bankomatach i wpłatomatach, dokonywanie przelewów i generowanie czeków z cyfrowym kodem. Z tej formy  korzystają klienci banków, które połączyły z BLIKIEM  swoje systemy informatyczne oraz przenośne aplikacje bankowe. Obserwuje się stale rosnącą ilość transakcji płatniczych realizowanych w ramach BLIK. Zapraszamy do wysłuchania audycji o tej formie płatności.

Autorzy: Janina Krauze, Krzysztof Krauze, Jan Borysiuk
W audycji wykorzystano utwór muzyczny „Money Money” Joel Grey – Liza Minnelli

Użyteczne linki

1. Więcej o zastosowaniach BLIK, historii, twórcach oraz najnowszych kampaniach https://blik.com/https://pl.wikipedia.org/wiki/Blik_(p%C5%82atno%C5%9B%C4%87)

2. Brak czujności kosztuje. Metoda wyłudzeń „na blik-a” i jak się przed nią obronić

Komentarze (6)

 • 23 maja, 2022 o 11:39

  Swobodny i „na luzie” ton wypowiedzi autorów audycji zachęca do wypróbowania tego innowacyjnego sposobu płatności.

 • 23 maja, 2022 o 12:23

  Dziękujęmy za wiele praktycznych informacji o płatności Blik, audycja super, pozdrawiamy z Przemyśla

 • 23 maja, 2022 o 18:31

  Super adycja

 • 24 maja, 2022 o 07:03

  Ta audycia nam się podobała jest super i ciekawa

 • 27 maja, 2022 o 08:21

  Cały czas trzeba oswajać się z nowymi technologicznymi rozwiązaniami

 • 1 czerwca, 2022 o 18:59

  Płace co dziennie blikiem. Ze jest łatwiej i szybciej kartę można łatwiej zgubić

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Radio Sovo z siedzibą w Warszawie jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Administrator przetwarza Twoje dane osobowe, które podajesz lub pozostawiasz w ramach zamieszczania opinii w serwisie. Przetwarzamy te dane w celu wykonania umowy z Tobą, tą umową jest regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Podstawą prawną przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit b) RODO - niezbędność do wykonania umowy, której stroną jest Ty. Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Prawa te oraz sposób ich realizacji opisaliśmy w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast