Poznajcie Boże Narodzenie na Kociewiu

image_pdfimage_print

Grudniowe święta wiążą się z mnóstwem zwyczajów i tradycji. Są one podobne w większości regionów naszego kraju. Chyba nikt nie wyobraża sobie świąt bez pięknie przystrojonej choinki z mnóstwem światełek, śpiewania kolęd, dzielenia się opłatkiem. Jednak każdy region posiada też swoje niepowtarzalne obyczaje i tradycje. Dziś zabieramy Was w podróż na Bożonarodzeniowe Kociewie. Znacie fefernuski, albo brzadowę?

Linki

https://sites.google.com/site/bartlomiejpajak211/kociewie–kultura-oraz-tradycja – informacje o Kociewiu, jego kulturze i tradycjach

https://issuu.com/fundacja_oko-lice_kultury/docs/dziedzictwo_kulturowe_kociewia_a_turystyka_2020_eb/s/11956467 – dawne świąteczne bożonarodzeniowe zwyczaje na Kociewiu

http://www.dialektologia.uw.edu.pl/index.php?l1=opis-dialektow&l2=dialekt-wielkopolski&l3=kociewie-kultura-l

udowa – informacje o dawnym Kociewiu: kulturze, budownictwie, kuchni

Komentarze (2)

  • 22 grudnia, 2021 o 22:15

    Te życzenia świąteczne od radia ś9v9 nam się podoba jest bardzo super,i my życzymy powodzenia rad8uśov9##

  • 1 stycznia, 2022 o 16:59

    Wychowywałem się u Dziadków na mazurach i obchody Bożego Narodzenia były podobne ale o wyrabianiu i pieczeniu fefernusków dowiedziałem się poraz pierwszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Radio Sovo z siedzibą w Warszawie jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Administrator przetwarza Twoje dane osobowe, które podajesz lub pozostawiasz w ramach zamieszczania opinii w serwisie. Przetwarzamy te dane w celu wykonania umowy z Tobą, tą umową jest regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Podstawą prawną przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit b) RODO - niezbędność do wykonania umowy, której stroną jest Ty. Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Prawa te oraz sposób ich realizacji opisaliśmy w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast