Dawno, dawno temu…. Skąd czerpać wiedzę o historii?

image_pdfimage_print

Chcesz wiedzieć gdzie znaleźć informacje o swoich przodkach? Dowiedzieć się jak powstawało twoje miasto? Znaleźć ciekawą wiedzę historyczną w Internecie? O tym wszystkim porozmawialiśmy z naszym gościem – Łukaszem Brządkowskim.  Przydatne linki oraz więcej informacji o ekspercie – znajdziecie pod filmem.

Linki do stron oraz aplikacji o których mowa w filmie:

Dawny Tczew

Archiwum Państwowe w Gdańsku

Archiwum Polona

Archiwum Państwowe

Portal Genealogiczny ( do wyszukiwania przodków)

Aplikacja Historia Polski

Łukasz Brządkowski – od 2008 roku działa społecznie, najpierw jako animator lokalny, potem koordynatora warsztatów i wydarzeń kulturalnych przy trzech edycjach Festiwalu Zdarzenia. Założyciel portalu Dawny Tczew – Wirtualne Muzeum Miasta. Aktywnie działa w Społecznym Komitecie Odbudowy Mostu, który doprowadził do wyboru historycznej koncepcji odbudowy Mostu Tczewskiego. Od 2010 roku jest prezesem Ruchy Inicjatyw Obywatelskich Tczewa, zaangażowany w projekt rewitalizacji Parku Miejskiego w Tczewie. Aktywnie działa na rzecz organizacji pozarządowych. Za swoją działalność dwukrotnie (2012 i 2013) otrzymał wyróżnienie w kategorii Animator Roku Powiatu Tczewskiego. W 2014 r., za zaangażowanie w zmiany regulaminu budżetu obywatelskiego, otrzymał w pałacu Prezydenta RP nagrodę Super Samorząd. Jest autorem kilkudziesięciu artykułów dotyczących dziejów Tczewa oraz współautorem kilku publikacji o tej tematyce. Jest również społecznym przewodnikiem po Tczewie. Zawodowo pracuje jako doradca w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej, zajmując się pomocą w tworzeniu miejsc pracy dla osób wykluczonych.

Komentarze (1)

  • 6 lutego, 2021 o 11:08

    to jest super prawo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Radio Sovo z siedzibą w Warszawie jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Administrator przetwarza Twoje dane osobowe, które podajesz lub pozostawiasz w ramach zamieszczania opinii w serwisie. Przetwarzamy te dane w celu wykonania umowy z Tobą, tą umową jest regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Podstawą prawną przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit b) RODO - niezbędność do wykonania umowy, której stroną jest Ty. Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Prawa te oraz sposób ich realizacji opisaliśmy w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast