8 sierpnia – Wielki Dzień Pszczół – więcej o zagrożeniach + piosenka

image_pdfimage_print

Pszczoły, nie tylko, te znane z bajki o pszczółce Mai, czyli pszczoły miodne, ale również puchate trzmiele, murarki, czy pszczoły samotnice. Wszystkie one 8 sierpnia obchodzą swoje święto w Polsce – Wielki Dzień Pszczół. W 2017 roku w ONZ uchwalono dzień 20 maja Światowym Dniem Pszczoły. To oznacza, że od 2018 roku pszczoły świętują dwukrotnie w ciągu roku. Ale te pracowite owady zasługują na szacunek nie tylko podczas swojego święta, ale przez cały czas. Pomyśl tylko o tym, że większość owoców i warzyw, którymi się zajadasz, nie miałoby szansy wyrosnąć, gdyby nie pszczoły. O tych niezastąpionych owadach, zagrożeniach z jakimi się spotykają oraz powstałych w mieście pasiekach, możecie się dowiedzieć z materiału przygotowanego przez krośnieński oddział Radia SoVo.

Piosenkę  „Pszczółka Maja” wykonał krośnieński chór ECHO.

Warroza jest obecnie najgroźniejszą chorobą pszczół na całym świecie. Więcej informacji: https://pasieka24.pl/index.php/pl-pl/biblioteczka-pszczelarza-z-pasja-ksiazki-pasieki/148-k129-wielki-poradnik-pasieczny/1547-15-co-to-jest-warroza-i-jak-ja-pokonac

Pismo dla pszczelarzy z pasją i tych co chcą się więcej dowiedzieć o pszczołach: https://pasieka24.pl/index.php/pl-pl/

 

Komentarze (7)

 • 7 sierpnia, 2021 o 10:02

  super miedz posieka bo mamy dobry mitu ale podzielam pszczelarzy bo to jest dzieżką praca wajny wywiad dziękuje

 • 7 sierpnia, 2021 o 16:25

  Brawo , super pomysł z chórem 🙂

 • 8 sierpnia, 2021 o 11:48

  Gratulacje dla autora audycji! Podziękowania dla chóru! SUPER UTW KROSNO!

 • 8 sierpnia, 2021 o 17:28

  kocham pszczoły i gaming ale bardziej pszczoły mam nadzieje że dobrze się będa bawić (:

 • 9 sierpnia, 2021 o 09:47

  Bardzo pouczająca audycja. Dużo dowiedziałam się o pszczołąch.

 • 17 sierpnia, 2021 o 13:14

  pszczoły są pożyteczne dlatego warto o nie dbać miód jest zdrowy a to ich ciężka praca, kochane pszczółki

 • 17 sierpnia, 2021 o 13:15

  pszczoły są pożyteczne dlatego warto o nie dbać miód jest zdrowy a to ich ciężka praca,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Radio Sovo z siedzibą w Warszawie jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Administrator przetwarza Twoje dane osobowe, które podajesz lub pozostawiasz w ramach zamieszczania opinii w serwisie. Przetwarzamy te dane w celu wykonania umowy z Tobą, tą umową jest regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Podstawą prawną przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit b) RODO - niezbędność do wykonania umowy, której stroną jest Ty. Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Prawa te oraz sposób ich realizacji opisaliśmy w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast