Gomułki, terkotki, sikawki, turki i bębniarze – czyli Wielkanoc wczoraj i dziś

image_pdfimage_print

Wielkanoc jest najważniejszym świętem dla Chrześcijan, ale tradycje i zwyczaje wielkanocne są częścią polskiej kultury. 

Radiowcy Radia SoVo Koło PSONI w Jarosławiu zapraszają w podróż w czasie. Przeniesiemy się na dawną przeworską wieś. Dowiemy się, jak kiedyś w tej części dzisiejszego Podkarpacia obchodzono Święta Wielkanocne.

Część 1 audycji

Część 2 audycji

Święta Wielkanocne obchodzone są wiosną, więc kojarzone są z nadzieją, radością i oczekiwaniem. Niektóre zwyczaje kultywuje się w całej Polsce, inne tylko w danym rejonie. O zwyczajach tych dawniejszych opowie Pani Alina Górczyńska, założycielka Zespołu Ludowego Modry Len w Adamowie.

 

 

Komentarze (1)

  • 31 marca, 2024 o 08:02

    Bardzo ciekawa audycia i mnie się podobała jest super

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Radio Sovo z siedzibą w Warszawie jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Administrator przetwarza Twoje dane osobowe, które podajesz lub pozostawiasz w ramach zamieszczania opinii w serwisie. Przetwarzamy te dane w celu wykonania umowy z Tobą, tą umową jest regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Podstawą prawną przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit b) RODO - niezbędność do wykonania umowy, której stroną jest Ty. Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Prawa te oraz sposób ich realizacji opisaliśmy w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast