Zagrożenia na portalu OLX

image_pdfimage_print

Czy wiecie jakie są najpopularniejsze zagrożenia występujące na OLX. jak podaje strona internetowa https://www.bsolecko.pl/aktualnosci/oszusci-na-portalach-aukcyjnych-olx-jak-nie-dac-sie-okrasc

najpopularniejszy przebieg oszustwa wygląda następująco

Jak przebiega oszustwo?

1.    Wystawiasz przedmiot na OLX.
2.    Odzywa się do Ciebie, na zewnętrznym komunikatorze, oszust podający się za potencjalnego kupca.
3.    Przesyła Ci link prowadzący do fałszywej strony z „odbiorem środków” na której wprowadzić musisz numer karty płatniczej oraz inne dane niezbędne do realizacji płatności.
4.    Oszust będzie Cię przekonywał, że wszystko jest bezpieczne przesyłając fałszywe potwierdzenia przelewu lub podrobiony regulamin usługi. Może także uwiarygadniać się informując, że o wszystkim możesz dowiedzieć się na jakimś zewnętrznym czacie, gdzie podszywa się pod pracownika Olx i przekonuje do bezpieczeństwa transakcji.
5.    Po wprowadzeniu danych na podstawionej stronie jesteś okradany.

Komentarze (5)

 • 13 czerwca, 2022 o 06:41

  Super adycja

 • 13 czerwca, 2022 o 07:23

  Te audycie nam się podobają są super.

 • 14 czerwca, 2022 o 11:44

  podobała mi się ta audycja

 • 14 czerwca, 2022 o 11:45

  super audycja !!

 • 14 czerwca, 2022 o 11:46

  Dobrze że jest taka audycja. Nie damy się już oszukać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Radio Sovo z siedzibą w Warszawie jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Administrator przetwarza Twoje dane osobowe, które podajesz lub pozostawiasz w ramach zamieszczania opinii w serwisie. Przetwarzamy te dane w celu wykonania umowy z Tobą, tą umową jest regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Podstawą prawną przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit b) RODO - niezbędność do wykonania umowy, której stroną jest Ty. Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Prawa te oraz sposób ich realizacji opisaliśmy w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast