Hallo – czy ktoś jeszcze zbiera znaczki?

image_pdfimage_print

Filatelistyka – rodzaj hobby polegającego na kolekcjonowaniu wszelkiego rodzaju walorów pocztowych (głównie znaczków pocztowych).

Filatelistyka powstała równocześnie z wprowadzeniem pierwszych znaczków pocztowych w 1840 r. Pierwsze stowarzyszenie zrzeszające filatelistów zorganizowano w Belgii w latach 50 XIX w., natomiast pierwsze polskie stowarzyszenie tego typu założono w Krakowie w 1893 r. W 1926 r. założono Międzynarodową Federację Filatelistyki, a w 1950 r. w Polsce powstał Polski Związek Filatelistyki. Współcześnie liczbę osób zajmujących się filatelistyką szacuje się na około 200 mln.

– tyle oficjalna definicja, natomiast my, zapraszamy na spotkanie z filatelistą, który…

 

Linki:

https://colnect.com/en/stamps

https://www.facebook.com/search/top?q=filatelistyka

Komentarze (7)

 • 9 marca, 2023 o 15:19

  Super adycja

 • 9 marca, 2023 o 15:48

  Ten filmik mnie się podobał jest ok

 • 10 marca, 2023 o 05:24

  Ten filmik mnie się podoba jest super.

 • 12 marca, 2023 o 16:45

  kolekcjonowanie znaczków polegające na zbieraniu znaczków pocztowych

 • 23 marca, 2023 o 18:34

  Bardzo ciekawa audycja !!!

 • 26 marca, 2023 o 09:38

  Wspaniała kolekcja. Gratuluję Panu Zdzisławowi wytrwałości w rozwijaniu swojej pasji. Audycja rozszerza horyzonty poznania filatelistyki.
  Zbigniew G.

 • 14 października, 2023 o 13:58

  Coś można na tym zarobić czy tylko pasja dla pasji?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Radio Sovo z siedzibą w Warszawie jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Administrator przetwarza Twoje dane osobowe, które podajesz lub pozostawiasz w ramach zamieszczania opinii w serwisie. Przetwarzamy te dane w celu wykonania umowy z Tobą, tą umową jest regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Podstawą prawną przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit b) RODO - niezbędność do wykonania umowy, której stroną jest Ty. Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Prawa te oraz sposób ich realizacji opisaliśmy w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast