19 sierpnia obchodzimy Światowy Dzień Fotografii

image_pdfimage_print

19 sierpnia 1839 roku rząd francuski upublicznił technologie opracowane przez Nicephore Niépce’a i Louisa Daguerre’a. Tym samym fotografia stała się dobrem publicznym. Na pamiątkę tego wydarzenia obchodzony jest Światowy Dzień Fotografii.
Fotografia wciąż dla wielu ludzi może wydawać się niezwykle trudna i kosztowna. Dzisiejsza technologia pozwala nam na zrobienie zdjęć w dobrej jakości własnym telefonem. Czy zawsze tak było i czym się różni fotografia cyfrowa od analogowej? – tego dowiecie się Państwo z naszej audycji. Zapraszamy.

Autorzy: Marian Baranowski, Agnieszka Koprucka.
Montaż: Marian Baranowski, Jan Borysiuk.

Komentarze (8)

 • 20 sierpnia, 2022 o 12:06

  Bardzo obszerna audycja i dużo informacji. Brawo Olsztyn!

 • 20 sierpnia, 2022 o 15:19

  Super adycja

 • 20 sierpnia, 2022 o 15:53

  Ta audycia nam się podobała jest ok.

 • 22 sierpnia, 2022 o 10:23

  Bardzo ciekawa audycja, ale trzeba było zainwestować 2 złote na zakup kości, żeby uspokoić tego psa.

 • 5 października, 2022 o 16:37

  Bardzo ciekawe informacje ,ale przeszkadza hałaśliwy pies .

 • 26 sierpnia, 2023 o 22:02

  19 sierpnia obchodziliśmy światowy dzień ftografii

 • 26 sierpnia, 2023 o 22:09

  Światowy dzień fotografii upamiętnia to wydarzenie z 1839 roku , które uważane jest za datę wynalezienia fotografii . Inne święta tego dnia ; Dzień synowej . Światowy dzień pomocy humanitarnej .

 • 27 sierpnia, 2023 o 14:15

  Ta audycja mnie się podobała jest ok

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Radio Sovo z siedzibą w Warszawie jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Administrator przetwarza Twoje dane osobowe, które podajesz lub pozostawiasz w ramach zamieszczania opinii w serwisie. Przetwarzamy te dane w celu wykonania umowy z Tobą, tą umową jest regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Podstawą prawną przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit b) RODO - niezbędność do wykonania umowy, której stroną jest Ty. Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Prawa te oraz sposób ich realizacji opisaliśmy w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast