Historia kartki świątecznej – jak zrodził się zwyczaj wysyłania życzeń

image_pdfimage_print

Wysyłamy swoim bliskim i znajomym życzenia świąteczne, aby sprawić im radość. Nie ma znaczenia jaką formę wybierzemy, czy to będzie kartka pocztowa, sms, czy e-mail najważniejsze, aby słowa płynęły prosto z serca.

O historii powstania kartki świątecznej opowie Kustosz Muzeum Zagłębia w Będzinie Pani Małgorzata Hałasik.

Ilustracje z prywatnego zbioru Małgorzaty Hałasik:

 

Ilustracje z książki: Święta polskie w malarstwie i grafice – Jerzy Zieliński

Komentarze (2)

  • 22 grudnia, 2021 o 18:20

    dostaje kartkę świąteczną własnoręcznie robioną – jedną każdego roku 🙂

  • 22 grudnia, 2021 o 21:15

    Jakie ciekawe kartki świąteczne! Nie znałam historii kartek ze świątecznymi życzeniami. Dowiedziałam się bardzo interesujących rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Radio Sovo z siedzibą w Warszawie jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Administrator przetwarza Twoje dane osobowe, które podajesz lub pozostawiasz w ramach zamieszczania opinii w serwisie. Przetwarzamy te dane w celu wykonania umowy z Tobą, tą umową jest regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Podstawą prawną przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit b) RODO - niezbędność do wykonania umowy, której stroną jest Ty. Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Prawa te oraz sposób ich realizacji opisaliśmy w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast