Internetowe serwisy informacyjne

image_pdfimage_print

Ominęły Cię wiadomości w telewizji lub radiu? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat sprawy, która Cię interesuje? Poszukaj wiadomości w Internetowych serwisach informacyjnych. Znajdziesz tam na artykuły oraz materiały wideo z niemal każdej dziedziny, od polityki, biznesu po  zagadnienia społeczne, kulturę, sport.

W serwisach prasowych znajdziesz dostęp do artykułów prasowych, zaś w serwisach telewizyjnych poza tekstami dostępne są materiały wideo. Zazwyczaj, aby je odtworzyć trzeba najpierw obejrzeć reklamy.

Na niektórych portalach trzeba wykupić abonament, aby uzyskać pełen dostęp do artykułów. Taka informacja pojawi się gdy tylko wejdziemy w artykuł, który chcemy przeczytać.

Poniżej umieszczamy listę popularnych serwisów informacyjnych.

Ogólne portale informacyjne

https://www.wp.pl/

https://www.interia.pl/

https://www.gazeta.pl/

https://www.onet.pl/

https://wpolityce.pl/

http://www.dziennik.pl/

https://www.rp.pl/

https://www.money.pl/

Telewizyjne portale informacyjne:

https://www.tvp.info/

https://tvn24.pl/

https://www.polsatnews.pl/

Prasowe portale informacyjne:

https://wyborcza.pl/

https://naszdziennik.pl/

https://www.fakt.pl/

https://www.se.pl/

https://www.tygodnikpowszechny.pl/

https://www.newsweek.pl/

https://www.polityka.pl/

https://www.wsieciprawdy.pl/

Jak poruszać się po portalu

Poruszanie się po stronie serwisu jest zwykle proste i intuicyjne.

Każdy serwis stosuje podział na działy tematyczne, są one wypisane na samej górze strony.

Przykłady:

Szukanie informacji

Najnowsze artykuły są widoczne na stronie głównej. Aktualizacje pojawiają się nawet kilka razy dziennie. Jeśli chcemy mieć pewność, że przeglądamy najnowszy artykuł, zwróćmy uwagę na datę i godzinę jego utworzenia. Data i godzina podawana jest pod tytułem materiału.

Możemy też wyszukać konkretny artykuł. Znajdźmy na stronie symbol lupki.

Po kliknięciu w niego pojawi się miejsce na wpisanie interesującego nas tematu. Po wpisaniu hasła, wciskamy enter i czekamy aż na stronie załadują się materiały.

Zazwyczaj na dużych i popularnych serwisach nie pojawiają się fake news czyli informacje nieprawdziwe i niesprawdzone(o fejknjusach możesz przeczytać tutaj: przekierowanie do artykułu). Jednak nawet tutaj trzeba być krytycznym i czujnym.

Warto też poszukać w internecie lokalnych serwisów informacyjnych. Dużo gazet i telewizji prowadzi swoje strony internetowe i serwisy informacyjne dotyczące regionu, miasta czy gminy. Aby je wyszukać, wystarczy wpisać nazwę naszej ulubionej gazety w wyszukiwarkę internetową.

Miłego czytania!

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast