Jesteś fanem retro gier? Zapraszamy 4 września do Tczewa!

image_pdfimage_print

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Piotrem Bunkowskim – jednym z organizatorów Retro Grania w Tczewie 2022, które odbędzie się 4 września.

Retro Granie w Tczewie 2022 (Znane wcześniej jako Tczewskie Retro Granie) to wydarzenie poświęcone grom zarówno retro, nowoczesnym jak i planszowym!

Po ogromnym sukcesie zeszłorocznej edycji, pragniemy zaprosić Was na kolejną odsłonę wydarzenia, tym razem jeszcze ciekawszą!

Czego możecie spodziewać się podczas Retro Grania? Podobnie jak rok temu, chcemy, aby każdy gracz, młodszy czy starszy znalazł coś dla siebie, w programie między innymi:

 • Symulator wyścigów (RPM – Real Performance of Motorsport)
 • Sala gier planszowych
 • Sala konsol
 • Emulatory arcade (Capcom Home Arcade)

Ponadto, czeka na was garść wydarzeń na scenie:

 • 12:00 Panel dyskusyjny – Jakub Prokopowicz (Just Play Tczew)
 • 13:00 Panel dyskusyjny – Gabriela Zubek (GAMESGURU.PL)
 • 14:00 Panel dyskusyjny – Wacław Kulczykowski (Prowadzący zajęcia „Historia w grach” na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego)
 • 16:00 Turniej Icy Tower
 • 17:00 Turniej Deluxe Ski Jump 4
 • 19:00 Koncert Arkadiosh & Tinnitus Jack – Darksynth/Cyberpunk/Metal

Tegoroczną edycję zamknie koncert. Na scenie klubu muzycznego wystąpi Arkadiosh & Tinnitus Jack. Jest to połączenie dźwięków syntezatorów rodem z kina science fiction z lat 80’tych (albo bardziej współcześnie — Stranger Things) i ciężkich brzmień metalowych gitar elektrycznych, które razem tworzą jedno niezapomniane doświadczenie. Jeśli muzyka z takich gier jak Doom Eternal, Cyberpunk 2077 lub Outrun to coś w Waszym guście, a w samochodzie wozicie metalowe albumy sprzed 40 lat, zostańcie do końca wydarzenia, na pewno będziecie się dobrze bawić.

Retro Granie w Tczewie 2022 rozpocznie się w niedzielę 4 września o godzinie 10:00 w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, ul. Wyszyńskiego 10. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Zgłoszenia na turnieje w Icy Tower i Deluxe Ski Jump 4 należy przesyłać do 31 sierpnia na adres mailowy:

tczewskieretrogranie@outlook.com

Regulaminy znajdują się w poście na wydarzeniu!

Koordynatorzy projektu: Piotr Bunkowski, Dawid Klein, Arkadiusz Stawicki. Projekt realizowany jest wspólnie z Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie

Po więcej informacji zapraszamy na wydarzenie facebookowe: https://fb.me/e/1UUOSARnT

Komentarze (4)

 • 3 września, 2022 o 10:30

  Super adycja

 • 4 września, 2022 o 06:17

  Ta audycja nam się podobała jest super

 • 9 września, 2022 o 19:31

  SŁowo retro pochodzi od łacińskiego przedrostka retro , który dosłownie oznacza wstecz lub w przeszłości

 • 9 września, 2022 o 19:52

  Słowo retro pochodzi od łacińskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Radio Sovo z siedzibą w Warszawie jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Administrator przetwarza Twoje dane osobowe, które podajesz lub pozostawiasz w ramach zamieszczania opinii w serwisie. Przetwarzamy te dane w celu wykonania umowy z Tobą, tą umową jest regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Podstawą prawną przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit b) RODO - niezbędność do wykonania umowy, której stroną jest Ty. Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Prawa te oraz sposób ich realizacji opisaliśmy w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast