Możesz pomóc tym, którzy wspierają innych. Przekaż 1,5% podatku

image_pdfimage_print

Każdy z nas, kto pracuje i płaci podatki może przekazać 1% podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Mamy na to czas do końca kwietnia. W Polsce działa prawie 9 tysięcy takich stowarzyszeń i fundacji. Zajmują się pomocą osobom niepełnosprawnym, chorym, bezdomnym i ubogim. Wspierają edukację, kulturę, tradycję i sport. Organizacje pożytku publicznego prowadzą restauracje, teatry, szkoły i kluby sportowe. Ale na swoją potrzebują pieniędzy, m.in. z 1,5% podatku. Warto zainteresować się jakie organizacje działają obok nas i jak wiele dobrego robią na rzecz lokalnej społeczności.

Radiowcy Radia SoVo z Jarosławia poprosili o wypowiedzi  przedstawicieli trzech organizacji działających na terenie Podkarpacia: Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu, Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie oraz Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia. Posłuchajcie, czym zajmują się te organizacje i na jaki cel chcą przeznaczyć 1,5 procent podatku.

A tu znajduje się wykaz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych za 2022 rok w 2023 roku.

Wykaz OPP – 1,5%

(fot. www.niw.gov.pl)

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast