Możesz pomóc tym, którzy wspierają innych. Przekaż 1% podatku

image_pdfimage_print

Każdy z nas, kto pracuje i płaci podatki może przekazać 1% podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Mamy na to czas do końca kwietnia. W Polsce działa prawie 9 tysięcy takich stowarzyszeń i fundacji. Zajmują się pomocą osobom niepełnosprawnym, chorym, bezdomnym i ubogim. Wspierają edukację, kulturę, tradycję i sport. Organizacje pożytku publicznego prowadzą restauracje, teatry, szkoły i kluby sportowe. Ale na swoją potrzebują pieniędzy, m.in. z 1% podatku. Warto zainteresować się jakie organizacje działają obok nas i jak wiele dobrego robią na rzecz lokalnej społeczności.

Radiowcy Radia SoVo z Jarosławia poprosili o wypowiedzi  przedstawicieli trzech organizacji działających na terenie Podkarpacia: Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu, Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie oraz Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia. Posłuchajcie, czym zajmują się te organizacje i na jaki cel chcą przeznaczyć 1 procent podatku.

A tu znajduje się wykaz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za 2020 rok w 2021 roku

https://www.niw.gov.pl/opp/wykaz-opp/?fbclid=IwAR3RaBBdrJ-VosgFQOUgCJRQmvbYC5bhR45u_BX608ZB2IcYeVToGlIaX8I

(fot. www.niw.gov.pl)

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast