Nieodparty czar zabytków

image_pdfimage_print

18 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków

Zabytkami nazywamy nieruchomości (budynki, cmentarze), historyczne układy urbanistyczne lub krajobrazy kulturowe albo rzeczy ruchome jak np. dzieła sztuki użytkowej, obrazy, rzeźby czy znaleziska archeologiczne, które są dziełem człowieka lub związane z jego działalnością i stanowią świadectwa minionej epoki bądź zdarzenia, a których zachowanie leży w interesie społecznym ze względu na swoją wartość artystyczną, naukową lub historyczną.

Wszystkie zabytki stanowią zasoby dziedzictwa kulturowego

Komentarze (3)

  • 20 kwietnia, 2022 o 16:01

    Super adycja

  • 20 kwietnia, 2022 o 19:25

    Ta audycia nam się podobała

  • 23 kwietnia, 2022 o 11:15

    Niezależnie kto i kiedy wytworzył obiekt, dokument, urządzenie, rzecz, utwór muzyczny itd to jest nasze dziedzictwo kulturowe. Przykład ze Świdnicy to też prezentuje. Szkoda tylko, że niektórzy barbarzyńcy niszczą co jakiś czas te wspólne dziedzictwo np. przez wszczynanie wojen dorobek ludzkości i są mordowani ludzie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Radio Sovo z siedzibą w Warszawie jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Administrator przetwarza Twoje dane osobowe, które podajesz lub pozostawiasz w ramach zamieszczania opinii w serwisie. Przetwarzamy te dane w celu wykonania umowy z Tobą, tą umową jest regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Podstawą prawną przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit b) RODO - niezbędność do wykonania umowy, której stroną jest Ty. Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Prawa te oraz sposób ich realizacji opisaliśmy w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast