Czy rządzą nami stereotypy? Czy zdajemy sobie sprawę, że kogoś wykluczamy lub dyskryminujemy?

image_pdfimage_print


Przychodnie lekarskie, urzędy, a nawet miejsca aktywności fizycznej. Z dyskryminacją seniorzy spotykają się każdego dnia. Ale też i sami nie stronią od stereotypów i wykluczeń. Szczególnie 1 marca, w Międzynarodowym Dniu Bez Dyskryminacji, chcemy przypominać, że przeciwdziałać oraz uczyć się poszanowania dla inny można i trzeba w każdym wieku.     

Wykłady, ćwiczenia, dyskusje i film dokumentalny Blue Eyed (Niebieskoocy), przedstawiający przebieg eksperymentu Jane Elliott walczącej przeciwko rasizmowi w Stanach Zjednoczonych, zostawiły trwały ślad w świadomości seniorów i seniorek z 10 oddziałów Radia SoVo, biorących udział w warsztatach antydyskryminacyjnych. Warsztaty zorganizowała Fundacja Pro Cultura w partnerstwie z Fundacją Kultury Dialogu w ramach projektu “Dojrzałość nie wyklucza – świadomy senior zna swoje prawa i szanuje prawa innych” w dniach od 14 do 16 lutego 2024r w Warszawie. O rezultatach tych warsztatów dowiemy się z pełnych emocji wypowiedzi ich uczestników.

Źródło finansowania: Komisja Europejska w ramach projektu Building Bridges- Civic Capital in Local Communities ze środków Komisji Europejskiej CERV „Obywatele, równość, prawa i wartości“ na lata 2021-2027.

Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej. Unia Europejska ani organ decydujący nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

Komentarze (3)

  • 29 lutego, 2024 o 19:31

    Ta audycia mnie się podobała jest ciekawa.

  • 1 marca, 2024 o 15:24

    Super adycja

  • 2 marca, 2024 o 19:56

    Ta audycia mnie się podobała jest super

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Radio Sovo z siedzibą w Warszawie jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Administrator przetwarza Twoje dane osobowe, które podajesz lub pozostawiasz w ramach zamieszczania opinii w serwisie. Przetwarzamy te dane w celu wykonania umowy z Tobą, tą umową jest regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Podstawą prawną przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit b) RODO - niezbędność do wykonania umowy, której stroną jest Ty. Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Prawa te oraz sposób ich realizacji opisaliśmy w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast