Praca w studiu nagraniowym

image_pdfimage_print

Materiał zdradza kulisy pracy w profesjonalnym studiu nagraniowym. Możemy dowiedzieć się z jakich programów i sprzętu korzystać, aby w zaciszu domowym nagrać własny materiał. Pod filmem informacje o naszych rozmówcach.

Jacek Langowski – założyciel i główny realizator w Creme de la Creme. Muzyk – gitarzysta z kilkunastoletnim doświadczeniem.

Obecnie gitarzysta zespołu Czarne Kwiaty, z którym występował na wielu polskich festiwalach (m.in. Festiwal w Dolinie Charlotty, Festiwal Kolorów, Przystanek Woodstock, Pol’and’Rock Festival, In Memoriam Festiwal Grzegorza Ciechowskiego).

Jako realizator brał udział w nagraniach ponad 50 zespołów. Animator kultury, organizator koncertów. Prywatnie mąż i ojciec dwójki dzieci.

Arkadiusz Stawicki – drugi realizator w Creme de la Creme Studio. Klasyczny i nowoczesny rock, metal, akustyczne ballady, aż po ciężką elektronikę i klasyczne lata 80`te – każdy z tych gatunków wywołuje u niego jeden z dwóch dostępnych wyrazów twarzy, świadczących o zadowoleniu.

Już podczas pierwszego roku nauki spędził w Radio Gdańsk 5 miesięcy jako asystent realizatora dźwięku i inżyniera rozgłośni radiowej.

Późniejsze lata spędził odwiedzając wiele studiów nagrań (m.in.: Wrocławskie Uniq Sound Studio) i ucząc się rozmaitych technik realizacji dźwięku.

Creme de la Creme Studio

Program DAW jakiego używa studio- CUBASE

Darmowy program DAW o jakim mowa w materiale

Mikrofon o którym mowa w materiale ( można podłączyć przez USB bez konieczności posiadania specjalnego interfejsu)

 

Komentarze (3)

  • 20 marca, 2021 o 13:45

    wajny wywiad dzięki

  • 2 marca, 2023 o 06:41

    Super wywiad

  • 2 marca, 2023 o 21:34

    Ta audycia mnie się podobała jest ok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Radio Sovo z siedzibą w Warszawie jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Administrator przetwarza Twoje dane osobowe, które podajesz lub pozostawiasz w ramach zamieszczania opinii w serwisie. Przetwarzamy te dane w celu wykonania umowy z Tobą, tą umową jest regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Podstawą prawną przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit b) RODO - niezbędność do wykonania umowy, której stroną jest Ty. Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Prawa te oraz sposób ich realizacji opisaliśmy w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast