Świat, którego już nie ma

image_pdfimage_print

Sławomir Bloch dziennikarz Radia SoVo z Krosna zaprasza na beskidzkie wędrowanie. Jeden trop historyczny prowadzi Sławomira śladami Wielkiej Wojny, czyli I wojny światowej, a której tragicznymi pozostałościami sprzed 107 lat są tu rozsiane w ogromnej ilości cmentarze wojenne. Drugi trop historyczny jest nieco młodszy, bowiem sięga czasów końca II wojny światowej, a dokładnie lat 1944-1953 i prowadzi po terenach bardzo wielu nieistniejących już dziś wsi czy osad łemkowskich.

Muzykę skomponował Jozef „KE$O“ Keselica a tekst napisała Ľudmila Šandalova z Rusińskiego stowarzyszenia Tota Agentura (Słowacja).

Komentarze (7)

 • 26 czerwca, 2022 o 15:51

  Dziękuję za wspaniałą audycję. Bardzo przystępnie historycznie, ciekawie krajobrazowo wzbogaciłam swoją wiedzę. Barbara

 • 18 lipca, 2022 o 13:08

  Super adycja

 • 18 lipca, 2022 o 14:20

  Ten filmik nam się podobał jest ok.

 • 18 lipca, 2022 o 20:44

  Nasze horyzonty się poszerzają dzięki takim audycją – dzięki takim audycją !!!

 • 20 lipca, 2022 o 02:32

  Dzięki Sławku ..

 • 29 lipca, 2022 o 18:55

  Świetne zdjęcia, zarejestrowane to, co jeszcze ocalało z bogatej kultury Łemków.
  Piękna muzyka, tekst wzruszający.

 • 21 sierpnia, 2022 o 19:11

  Oglądałam i słuchałam z zapartym tchem. Gratulacje dla radiowców z Krosna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Radio Sovo z siedzibą w Warszawie jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Administrator przetwarza Twoje dane osobowe, które podajesz lub pozostawiasz w ramach zamieszczania opinii w serwisie. Przetwarzamy te dane w celu wykonania umowy z Tobą, tą umową jest regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Podstawą prawną przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit b) RODO - niezbędność do wykonania umowy, której stroną jest Ty. Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Prawa te oraz sposób ich realizacji opisaliśmy w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast