Szlak mazurskich opowieści Jadwigi Tressenberg

image_pdfimage_print

Inspiracją do wytyczenia tej trasy były mazurskie legendy, spisane w książce „Mazurskie opowieści” Jadwigi Tressenberg.  Autorka wiele lat poświęciła na badanie kultury regionu, języka mieszkańców i zapisywania ich historii aby ocalić je od zapomnienia. O tym ciekawym szlaku i wydarzeniach z nim związanych opowie nam pasjonat legend pan Bronisław Fronckiewicz – kierownik Gminnej Biblioteki w Pozezdrzu.

Legenda mazurska „Anna Zielarka”, czyta Ewa Ostrowska

Audycję przygotowały :  Grażyna Pelc i Jola Brzuszkiewicz.  

Komentarze (3)

  • 10 maja, 2022 o 16:56

    Ta audycja nam się podobała jest super

  • 10 maja, 2022 o 17:40

    Super adycja

  • 11 maja, 2022 o 11:28

    jest mi bardzo miło ,ze radio Sovo nas odnalazło i możemy przekazać tyle wspaniałych wiadomości na temat legend jak i scieżki rowerowej pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Radio Sovo z siedzibą w Warszawie jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Administrator przetwarza Twoje dane osobowe, które podajesz lub pozostawiasz w ramach zamieszczania opinii w serwisie. Przetwarzamy te dane w celu wykonania umowy z Tobą, tą umową jest regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Podstawą prawną przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit b) RODO - niezbędność do wykonania umowy, której stroną jest Ty. Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Prawa te oraz sposób ich realizacji opisaliśmy w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast