W czasie deszczu… nie nudzi się, kto ma hobby! Szukamy inspiracji w internecie

image_pdfimage_print

Hobby czyli to, co robimy w wolnym czasie, niektórzy mówią konik, bzik czy pasja. Ile osób, tyle pomysłów i sposobów na spędzanie czasu. Filatelistyka, gotowanie, czytanie… co jeszcze podpowiada nam internet?

Po co nam hobby?

Hobby jest odskocznią od codziennych obowiązków, porządkuje czas, pozwala pozytywnie się zatracić, sprzyja utrzymywaniu i nawiązywaniu znajomości, wspiera analityczną część naszego umysłu i stanowi remedium na demencję.

Zobacz artykuł na ten temat po kliknięciu w link: https://cogiteon.pl/2020/12/wielka-lista-hobby/

AAA… hobby poszukiwane

Internet oferuje nam zestawienia różnych zajęć, które mogą stać się naszym hobby. Można wybrać coś dla siebie, sprawdzić, co inni już wymyślili, a może po prostu się zainspirować?

Autorka bloga Joulenka ponad 200 propozycji na hobby podzieliła na grupy: proste, codzienne hobby, praktyczne hobby domowe, sporty, twórcze hobby z fizycznym rezultatem, twórcze hobby z niefizycznym rezultatem, hobby ćwiczące myślenie, hobby okazjonalne/sezonowe, hobby przygodowe, adrenalinowe a do tego długa lista pod hasłem „inne”. Jeśli chcesz wiedzieć, jaki pomysł przyświecał temu podziałowi zajrzyj na bloga z tym wpisem:

Jakie są hobby – lista ponad 200 pomysłów na hobby i czas wolny | blog Joulenka

Inny podział zajęć hobbystycznych to spojrzenie przez pryzmat naszego charakteru. Jakie hobby dla introwertyka a jakie dla intelektualisty czy perfekcjonisty? Taką listę przygotowała autorka bloga LoveLajf.pl

Jakie są hobby? Zobacz listę ciekawych hobby. 105 propozycji | lovelajf.pl

Wielką listę hobby, podzieloną na działy, w tym m.in. historia i skarby w szufladzie, smaki i zapasy (na później), sprawne ręce, pomysłowa głowa, łamigłówki i układanki, zdrowie, uroda i relaksujące kąpiele, naturalnie, kulturalnie i rozrywkowo i kilka innych znajdziemy na przywoływanej już wcześniej stronie:

Wielka Lista ponad 230 hobby | Cogiteon

Kilka artystycznych hobby wraz z odnośnikami do kont na Instagramie zanjdziemy na blogu Prosta Idea:

5 pomysłów na nietypowe hobby + inspirujące konta na Instagramie – Prosta Idea

Inspiracje do obejrzenia

O nietypowych hobby, trochę zwariowany filmik z You Tube. Wymieniono tam także takie pasje jak składanie pozwów czy prasowanie w ekstremalnych warunkach…

(59) 10 osób o nietypowych hobby – YouTube

Więcej wiedzy o pasjach – dla poszukujących

Wywiad z profesorem Zbigniewem Nęckim, psychologiem społecznym z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Pasja, czyli jak wyjść z „psychicznej meblościanki” – YouTube

Prof. Nęcki mówi między innymi o tym, czym jest pasja, coo niej wiemy. Czy można znaleźć swoją pasję w dojrzałym wieku? Dzieli się także swoimi pasjami. Wywiad trwa około 12 minut – do obejrzenia na You Tube.

Do obejrzenia

Kanał na You Tube PASJONACI to filmy o osobach z rozmaitymi pasjami, od kolekcjonerów po artystów. Znajdziemy tam modelarzy, zbieraczy, artystów i wiele innych prezentacji osób.

https://www.youtube.com/c/Pasjonaci/featured

Autorzy tak piszą o sobie:

Jesteśmy małżeństwem z Krakowa, które pokochało spotkania z ludźmi przepełnionymi pasją. Jeszcze przed ślubem postanowiliśmy, że będziemy w życiu robili coś więcej niż pracowali od 7 do 15. Tak narodził się pomysł kręcenia krótkich filmów o fascynujących ludziach.

„Jak wy znajdujecie tych Pasjonatów?” – to pytanie, z którym spotykamy się najczęściej do początku naszej przygody z kanałem Pasjonaci. Odpowiedź jest prosta – ludzie, którzy całym życiem oddają się swoim zainteresowaniom są wśród nas. Często są to nasi sąsiedzi, znajomi lub ktoś z rodziny. Czasem takie osoby widujemy na co dzień, tylko do głowy nam nie przychodzi, że to czym się zajmują może nadawać się do stworzenia filmu. Pasja czasem bywa ukryta, a ma właśnie takich ludzi chcemy dla Was odkrywać.

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast