WhatsApp – darmowe rozmowy przez komórkę i komputer

image_pdfimage_print

WhatsApp  to jeden z komunikatorów, który pozwala za darmo prowadzić rozmowy, wysyłać wiadomości, zdjęcia oraz pliki. Można go zainstalować zarówno na komputerze, jak i na tablecie lub w telefonie komórkowym.

Zalety WhatsApp


Podobnie jak inny popularny program do rozmów – Messenger, WhatsApp pozwala na komunikowanie się ze znajomymi całkowicie za darmo.

To, co go wyróżnia, to przede wszystkim możliwość kontaktu z osobami, które już masz wpisane w liście Kontaktów w swoim telefonie. Jeśli ktokolwiek z Twoich znajomych również używa  WhatsAppa, zobaczysz to w swoim komunikatorze. Oznacza to możliwość bezpłatnego rozmawiania lub wysyłania wiadomości.

Inna funkcja komunikatora, o której warto wiedzieć, to możliwość bardzo szybkiego wysyłania zdjęć o dużej objętości. Takie „ciężkie” zdjęcia to nic innego jak  bardzo dobrej jakości fotografie zrobione aparatem w komórce. Przez WhatsApp można przesyłać nawet filmy nakręcone komórką! Nie wszystkie komunikatory dopuszczają  taką możliwość, jest to zdecydowany plus WhatsAppa!

Zaletą komunikatora jest też  podejście do ochrony prywatności. W najnowszej wersji aplikacji Producent wprowadził pełne szyfrowanie. Dzięki temu wiadomości są zabezpieczone tak, że oprócz Ciebie i odbiorcy nie przeczyta ani nie odsłucha ich nikt. Nawet WhatsApp.

Dodatkowo, dzięki funkcji „rozmowy grupowe”  możesz dzielić się wiadomościami, zdjęciami i wideo z nawet 256 osobami jednocześnie. Możesz także przypisywać grupom nazwy, wyciszać i dostosowywać powiadomienia.

WhatsApp – skąd go wziąć?


Jeśli chcesz zainstalować WhatsAppa na swoim komputerze, wejdź na stronę komunikatora: https://www.whatsapp.com/download/ i pobierz program.
Jeśli Twój komputer ma system operacyjny Mac i kupiłeś go w sklepie firmy Apple, wybierz wersję Mac OS X 10.10 i nowsze.

Jeśli natomiast Twój komputer zawiera system operacyjny Windows firmy Microsoft, wybierz Windows 8 i nowsze.

Wystarczy, że klikniesz w odpowiedni  link na stronie WhatsAppa i komputer sprawnie przeprowadzi Cię przez cały proces instalacji.

Jeśli nie posiadasz laptopa lub komputera, możesz pobrać WhatsApp na telefon. W tym celu należy odnaleźć w swoim telefonie sklep Play lub AppStore. 

W wyszukiwarce sklepu Play lub Appstore wpisz  nazwę WhatsApp. Następnie wybierz opcję Pobierz, a gdy system zakończy instalację, wciśnij przycisk Otwórz. Ikonka komunikatora znajdzie się wśród aplikacji na Twojej komórce. Jeśli chcesz, możesz go w dowolnej chwili przenieść na ekran główny telefonu, aby mieć do niego łatwiejszy dostęp.

Więcej informacji: https://antyweb.pl/whatsapp-wideorozmowy/


Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast