21 lutego – Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego – poznaj specyfikę tej pracy

image_pdfimage_print

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego, uroczyście obchodzony 21 lutego. Poznaj specyfikę pracy przewodników i naszych bohaterów, którzy oprowadzają turystów po różnych zakątkach Polski i nie tylko.

Przewodnik turystyczny  to osoba, która oprowadza zwiedzających w wybranym przez nich języku oraz objaśnia kulturalne i przyrodnicze dziedzictwo obszaru, na jaki posiada uprawnienia wydane przez odpowiednie władze.

Zapraszamy do wysłuchania audycji w której o swojej pracy opowie przewodnik muzealny Grzegorz, terenowy – Ewa i przewodnik z Grecji Krystyna

Twierdza Boyen Twierdza Boyen                 p.Grzegorz  Gryguć            p.Ewa Ostrowska p.Ewa Ostrowska          p.Ewa OstrowskaGrecja    Grecja

Grecja  p.Krystyna Mazur

Realizacja: Iwona Napieracz, Jola Brzuszkiewicz

Montaż/Lektor: Grażyna Pelc

Skład:  Grażyna Pelc, Jola Brzuszkiewicz

Wydanie: Jola Brzuszkiewicz

Zdjęcia: Grażyna Pelc, Ewa Ostrowska, Jola Brzuszkiewicz

Intro: Zespół Jarzębiny z Wilkas

Komentarze (5)

 • 21 lutego, 2022 o 20:07

  Super adycja

 • 22 lutego, 2022 o 16:20

  Przed laty zwiedzaliśmy Giżycko i twierdzę Boyen ze wspaniałym przewodnikiem. Najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy nas z pasją oprowadzają po różnych zakątkach Polski i całego świata.

 • 22 lutego, 2022 o 21:35

  ciekawa audycja

 • 21 lutego, 2023 o 17:27

  Ta audycia jest ciekawa i pouczająca .

 • 21 lutego, 2023 o 19:11

  Ta audycia mnie się podobała jest ciekawa i pouczająca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Radio Sovo z siedzibą w Warszawie jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Administrator przetwarza Twoje dane osobowe, które podajesz lub pozostawiasz w ramach zamieszczania opinii w serwisie. Przetwarzamy te dane w celu wykonania umowy z Tobą, tą umową jest regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Podstawą prawną przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit b) RODO - niezbędność do wykonania umowy, której stroną jest Ty. Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Prawa te oraz sposób ich realizacji opisaliśmy w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast