Co wiemy o języku ojczystym ?

image_pdfimage_print

„A niechaj narodowie wżdzy postronni znają i Polacy nie gęsi, iż swój język mają” słowami Mikołaja Reja zapraszamy miłośników „RadioSovo” do wysłuchania informacji o roli języka ojczystego w życiu każdego człowieka.

Nasza noblistka Olga Tokarczuk na UMCS w Lublinie powiedziała: „Naród żyje, dopóki język jego żyje”.

W audycji wykorzystano nagranie zrealizowane w Zespole Szkół nr 1 czyli w „Sanockim Ekonomiku”. Udział wzięli polonistka mgr Agnieszka Kutiak oraz jej uczniowie kl. 4a – Patrycja Biesiada i Seweryn Sybiło,  a także  mały Polak – Kacperek.

Audycję przygotowali Grażyna Chytła  i Andrzej Pańko.

link:

Ty mówisz ( You say Lauren Daigle cover PL ); wyk. Aleksandra Nawrot, ks. Teodor

Komentarze (3)

  • 21 lutego, 2022 o 17:32

    Ta piosenka bardzo nam się podobała

  • 21 lutego, 2022 o 21:43

    Super adycja

  • 22 lutego, 2022 o 16:32

    Obecnie język, którym się posługujemy staje się coraz bardziej uproszczony (nara, pozdro itd.) i nasycony anglicyzmami. Pielęgnujmy więc nasze polskie źdźbła, chrząszcze w Szczebrzeszynie, które brzmią w trzcinie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Radio Sovo z siedzibą w Warszawie jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Administrator przetwarza Twoje dane osobowe, które podajesz lub pozostawiasz w ramach zamieszczania opinii w serwisie. Przetwarzamy te dane w celu wykonania umowy z Tobą, tą umową jest regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Podstawą prawną przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit b) RODO - niezbędność do wykonania umowy, której stroną jest Ty. Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Prawa te oraz sposób ich realizacji opisaliśmy w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast