Czego o relacjach dowiemy się w internecie? czyli przegląd stron i kanałów poświęconych relacjom

image_pdfimage_print

Każda nasza relacja z drugim człowiekiem jest wyjątkowa. Można jednak zauważyć, że pewne schematy zachowań są powtarzalne, a problemy w relacjach spotykają każdego. Indywidualnych porad i rozwiązań najlepiej szukać na spotkaniach z psychologami i terapeutami. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby dowiedzieć się co o relacjach mówią internetowi eksperci.

Oto przegląd stron i kanałów, na których możemy poczytać lub posłuchać o relacjach międzyludzkich, a także na temat relacji z samym sobą.

Do obejrzenia

Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS – YouTube – Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS to ogólnopolski projekt popularyzujący wiedzę psychologiczną na najwyższym merytorycznym poziomie. Odkrywa możliwości działania, jakie w różnych sferach życia daje psychologia. Jego założeniem jest udostępnienie rzetelnej wiedzy psychologicznej.

https://www.youtube.com/watch?v=AcO7xPnfbnI

Natalia Nisha Tur

Kanał prowadzony przez Natalię Tur, socjolożkę i mamę 3 dzieci.

Link do kanału: https://www.youtube.com/channel/UCoHZ5PaquBtw3OyG8iOxJcA

Już raz polecaliśmy ten kanał, ale warto jeszcze go przypomnieć, bo Pani Kasia porusza wiele tematów. Jest pedagożką i mamą 5 dzieci.

Link do kanału: Kasia Sawicka – YouTube

Człowiek Absurdalny czyli kanał na You Tube. Jak pisze autor: Człowiek Absurdalny to kanał o ważnych życiowych pytaniach, które pewnego dnia zadaje sobie każdy z nas. Analizuję je z perspektywy filozofii, psychologii i literatury.

Link do kanału: https://www.youtube.com/channel/UC-u36cIdIklImAj7f6mfmEQ

Do poczytania

https://kryzysowi.pl/ blog o psychoterapii i psychologii. Prowadzi go psycholożka Iga Stanek.

Specjaliści Relacji https://karolinaplichta.pl/ – Karolina Plichta, psychoterapeutka. Pisze o związkach z perspektywy praktyka

Akademia Komunikacji https://www.facebook.com/Akademia-Komunikacji profil na Facebooku prowadzona przez Tomasza Zielińskiego, posty dotyczą głównie relacji rodziców i dzieci

Blog Ojciec https://www.blogojciec.pl/ – jeden ze słynniejszych blogów parentingowych (ang. Na temat rodzicielstwa) prowadzi go Kamil Nowak, a pisze o relacjach rodzica z małym dzieckiem

Razem na Zawsze: https://razemnazawsze.pl/o-nas/ – blog o relacjach małżeńskich prowadzony przez Małgorzatę i Krzysztofa Nycz.

Charaktery: https://charaktery.eu/dzial/otwarty-dostep?fbclid=IwAR3jFVtqVfZjnR2239iIadBGA7huXBMVq_oDk1iHgEBOvlZgX4wbe3pv74U – podstrona magazynu „Charaktery” z otwartym dostępem do artykułów.

Zwierciadło: https://zwierciadlo.pl/kategoria/psychologia?fbclid=IwAR2Onxdo7xQbWuPJdo_8xQNzbmU_Yax7epifPbikxX_hipAjiP6K49U4smM – podstrona magazyny Zwierciadło, dział psychologia

Mądra Babcia: https://www.youtube.com/playlist?list=PLTML2rCCnmMS5FUEaaYZMThuqrKVvw9U8 – Mądra Babcia, czyli Beata Borucka prowadzi bloga https://madrababcia.pl/ oraz telewizję dla seniorów -Silver TV, tam właśnie jeden z działów poświeciła na „Rozwój i Relacje” 

Do posłuchania

Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS w wersji do słuchania: https://open.spotify.com/show/5cGf88vSco2hKNnHByTSll

Ja i moje przyjaciółki idiotki: https://open.spotify.com/show/3cY0d4zhf76UzaA7vKnMGJ – to podcast o przewrotnym tytule, który pokochały rzesze kobiet i mężczyzn prowadzi Joanna Okuniewska. Na co dzień nie jest związana z psychologią ani socjologią, ale ma niezwykły dar słuchania i opowiadania o relacjach ludzkich. Bez oceniania, czasem poważnie, czasem na wesoło.

Mamy nadzieję, że nasze propozycje przydaną wam do gustu. Poszukajcie innych, ciekawych!

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast