Mazurski Król ciast SĘKACZ

image_pdfimage_print

Zapraszamy Państwa na niezwykłą kulinarną podróż. Dziś spotkanie z prawdziwym rarytasem – sękaczem. Lubicie? Gości czasem na Waszym stole? Posłuchajcie rozmowy Marzanną Kiezik – z właścicielką mazurskiej manufaktury, która produkuje sękacze.  

Pierwsze doniesienia o sękaczu, pojawiają się w średniowiecznych Niemczech. W tłumaczeniu określany mianem „ciasta drzewnego”. Polska nazwa sękacz funkcjonuje od lat 70. Przez wieki sękacz zrobił międzynarodową karierę. Wypiekany z powodzeniem w Szwajcarii, we Francji, Rumunii, na Węgrzech, na Litwie, na Białorusi, w Szwecji, a nawet w Japonii. Wypiekany był zarówno w królewskich i mieszczańskich kuchniach, pomniejszych gospodach, nawet na polach bitew.

Realizacja: Jola Brzuszkiewicz

Montaż/Wydanie : Mariusz Kuncer

Intro: Dariusz Jodko, Zespół Jarzębiny z Wilkas

 

Komentarze (3)

  • 2 marca, 2022 o 19:38

    Super adycja

  • 2 marca, 2022 o 22:17

    mniam 🙂 pyszne

  • 3 marca, 2022 o 16:12

    Ta audycja nam się podobała jest bardzo super

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Radio Sovo z siedzibą w Warszawie jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Administrator przetwarza Twoje dane osobowe, które podajesz lub pozostawiasz w ramach zamieszczania opinii w serwisie. Przetwarzamy te dane w celu wykonania umowy z Tobą, tą umową jest regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Podstawą prawną przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit b) RODO - niezbędność do wykonania umowy, której stroną jest Ty. Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Prawa te oraz sposób ich realizacji opisaliśmy w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast