Gwara warmińska, obrzędy i dawne zwyczaje wielkanocne na terenach Warmii

image_pdfimage_print

Gwary regionalne, obrzędy i zwyczaje świąteczne towarzyszą nam od stuleci. Nie są one takie same w różnych regionach naszego kraju. Zapraszamy do posłuchania gwary warmińskiej oraz poznania obrzędów i zwyczajów świątecznych, które były kultywowane na Warmii w dawnych czasach. Które z nich przetrwały do dziś i czy są one podobne do tych, które są w Waszych regionach? Tego dowiecie się z wywiadu z dr hab. Izabelą Lewandowską, prof. UWM. Zapraszamy.

Autorzy: Danuta Bochir, Barbara Maćkowiak-Glanc, Jan Borysiuk

Komentarze (4)

 • 15 kwietnia, 2022 o 13:41

  Ta audycja nam się podobała jest bardzo super.

 • 15 kwietnia, 2022 o 22:52

  Z przyjemnością wysłuchałam audycji o wielkanocnych zwyczajach na Warmii. A strój warmiński – piękne. Gratuluję

 • 16 kwietnia, 2022 o 12:51

  Bardzo dziękujemy za miłe komentarze, serce rośnie jak audycja się podoba i chce się dalej pracować. Pozdrawiam Danuta Bochir

 • 16 kwietnia, 2022 o 13:20

  Audycja bardzo dobrze przygotowana pod względem merytorycznym, zawiera wiele ciekawych treści, a dopełnieniem wszystkiego są świetne ilustracje i oczywiście osoba Pani Profesor, która bardzo ciekawie nam wszystko opowiedziała. Gratuluję autorom, dobra robota.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Radio Sovo z siedzibą w Warszawie jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Administrator przetwarza Twoje dane osobowe, które podajesz lub pozostawiasz w ramach zamieszczania opinii w serwisie. Przetwarzamy te dane w celu wykonania umowy z Tobą, tą umową jest regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Podstawą prawną przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit b) RODO - niezbędność do wykonania umowy, której stroną jest Ty. Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Prawa te oraz sposób ich realizacji opisaliśmy w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast