Hejt – mowa nienawiści w Internecie. Jak nie zostać hejterem?

image_pdfimage_print

Hejt jest zjawiskiem obecnym nie tylko w Internecie, ale i w życiu osobistym. Polega on na negatywnych i agresywnych komentarzach i wrogim odnoszeniu się do jakiś tematów lub osób. Hejt w Internecie występuje niemal codziennie i niestety niemal każdy z nas go doświadczył.

Naszym gościem jest dziś Adam Lecibil – rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu, który z hejtem ma do czynienia bardzo często. Opowie nam na czym polega to zjawisko i jak sobie z nim radzić?

Komentarze (1)

  • 15 grudnia, 2020 o 08:55

    Bardzo podobała nam się audycja radiowa przygotowana przez radiowców. Poruszyli oni bardzo istotną sprawę dotyczącą złych zachowań w Internecie . Dziękujemy Panu Adamowi za wyjaśnienie definicji hejtu. Mamy jeszcze wiele pytań do naszych kolegów z radia i prosimy o przygotowanie audycji dotyczących hejterów i hejtowanych ponieważ ten temat jest dla nas bardzo poruszający , pouczający i potrzebny. Byśmy przez nasze działania w mediach społecznościowych nie skrzywdzili innych i nie stali się hejterami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Radio Sovo z siedzibą w Warszawie jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Administrator przetwarza Twoje dane osobowe, które podajesz lub pozostawiasz w ramach zamieszczania opinii w serwisie. Przetwarzamy te dane w celu wykonania umowy z Tobą, tą umową jest regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Podstawą prawną przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit b) RODO - niezbędność do wykonania umowy, której stroną jest Ty. Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Prawa te oraz sposób ich realizacji opisaliśmy w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast