Komunikatory- początki: wypowiedź, sygnał, przekaz informacji

image_pdfimage_print

Rozmawiając na temat dzisiejszego sposobu komunikacji należy cofnąć się w przeszłość i zrozumieć jak dużo zmieniło się na przełomie lat. Rozwój cywilizacji zmieniał niedoskonałe systemy komunikacji w taki sposób aby w szybkim czasie można było wysyłać i odbierać coraz więcej informacji. Jeszcze kilka lat temu telefon komórkowy był dostępny tylko dla nielicznych i zamożnych osób. W chwili obecnej zwykły telefon komórkowy zastąpił komputer. W ciągu jednej minuty przesyłamy i odbieramy ogromną ilość informacji. Przestaliśmy się zastanawiać nad tym ogromnym skokiem i możliwościami płynącymi z tego faktu. Zachęcamy do refleksji i wysłuchania naszej audycji.

Piotr Konieczny „Historia komunikacji od mowy do Internetu”: https://histmag.org/Komunikacja-od-mowy-do-Internetu-744/

Komentarze (7)

 • 19 kwietnia, 2021 o 21:33

  Dziękuję, polecam wysłuchanie całości.

 • 20 kwietnia, 2021 o 12:18

  bardzo ciekawa audycja, czekamy na więcej pozdrawiamy z Radio SoVo Przemyśl

 • 20 kwietnia, 2021 o 12:20

  dużo informacji, które przydadzą się do posługiwania się komunikatorami

 • 20 kwietnia, 2021 o 16:21

  Super Audycja

 • 24 kwietnia, 2021 o 13:46

  wajny wywiad o komputerach i informacjach w nich zawartych dzięki bardzo mi się podobało

 • 26 kwietnia, 2021 o 16:36

  fajna audycja zawierała dużo ciekawych i historycznych informacji dzięki niej dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek Dziękujemy i pozdrawiamy

 • 5 maja, 2021 o 12:28

  Bardzo fajny komętarz o komunikatorach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Radio Sovo z siedzibą w Warszawie jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Administrator przetwarza Twoje dane osobowe, które podajesz lub pozostawiasz w ramach zamieszczania opinii w serwisie. Przetwarzamy te dane w celu wykonania umowy z Tobą, tą umową jest regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Podstawą prawną przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit b) RODO - niezbędność do wykonania umowy, której stroną jest Ty. Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Prawa te oraz sposób ich realizacji opisaliśmy w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast