Jak szybko utworzyć skrót do strony internetowej na pulpicie komputera?

image_pdfimage_print

Korzystasz z internetu codziennie? Masz swoje ulubione strony? Prognoza pogody, wiadomości, piosenki znajdują się najczęściej na różnych stronach i często trzeba się sporo naklikać, żeby do nich dotrzeć.

Na szczęście wcale nie musisz przedzierać się codziennie przez internet, aby z nich skorzystać. Możesz mieć ulubione strony na wyciągnięcie ręki. Dzięki prostemu sposobowi  możesz zainstalować  do nich skróty na pulpicie własnego komputera. Wystarczy, że klikniesz w taki skrót i już jesteś na ulubionej stronie! Założmy, że lubisz co rano przy śniadaniu  czytać wiadomości na Onet.pl  Skrót do Onetu na pulpicie byłby więc bardzo przydatny.

Instrukcja instalacji

Najpierw wejdź na ulubioną stronę, w tym przypadku na onet.pl

Kliknij 1 raz lewym przyciskiem w mały kwadracik, w prawej górnej części strony. To ten do którego prowadzi czerwona strzałka na grafice.

Widok strony onet.pl z zaznaczonym strzałką kwadratem w prawej górnej części.

W ten sposób zmniejszasz stronę, aby za chwilę przerzucić jednym ruchem skrót do Onet.pl na swój pulpit, czyli ekran główny komputera.

Najważniejszy krok: ustawiasz kursor na kłódce (jest w czerwonym kółeczku na rysunku) i trzymając CAŁY CZAS wciśnięty lewy przycisk myszki, przeciągasz symbol kłódki na pulpit.

Widok pulpitu komputera oraz przeglądarki ustawionej na stronie onet.pl z zaznaczonym symbolem kłódki

Teraz puszczasz przycisk myszki i skrót znajduje się już na pulpicie!

Tak wygląda skrót do strony Onet.pl, który przed chwilą został zainstalowany na pulpicie. Teraz aby wejść na stronę Onetu wystarczy tylko 2 razy bardzo szybko kliknąć utworzony skrót.

Powiększone zdjęcie ikony skrótu do strony onet.pl na pulpicie komputera. Obok fragment otwartej strony www w przeglądarce.

I już, gotowe, jesteś na stronie!

Komentarze (1)

Komentarze są wyłączone.

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast